Jak działa lampa bezprzewodowa?

Lampy bezprzewodowe są chętnie wykorzystywane między innymi z uwagi na fakt, że można przenosić je z miejsca na miejsce bez konieczności doprowadzania przewodów. Występują one w wielu wersjach, na przykład ze specjalnym uchwytem, co pozwala przenosić je na podobnej zasadzie, co niegdyś lampę naftową do doświetlania wnętrz. Powszechnie dostępne są także modele przyczepiane do powierzchni metalowych, czy z przylepcami, które można przyczepić do ściany lub szafki. W poniższym artykule dowiesz się, jak wygląda istota działania tego typu oświetlenia?

Lampa bezprzewodowa Snowball, Spring Copenhagen

Zasada działania różnych typów lamp bezprzewodowych

Większość lamp bezprzewodowych działa na zasadzie wykorzystywania energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorach, które możemy załadować dzięki ładowarkom indukcyjnym lub poprzez przewody USB. Powszechnie dostępne jest również oświetlenie na baterie – wtedy należy jednak wymieniać baterie, gdy wyczerpie się zgromadzona w nich energia. Nie sposób nie wspomnieć także o bezprzewodowych lampach działającym dzięki niewielkim ogniwom fotowoltaicznym. Padające na nie słońce przetwarzane jest na energię elektryczną, która gromadzi się w małych akumulatorkach i po zmroku emitują one światło. Działają one bez przełączy, nie wymagają ładowania, czy wymieniania baterii. Najczęściej wykorzystujemy je, jako oświetlenie ogrodowe. 

Lampa bezprzewodowa Orbit, Umage

Gdzie wykorzystać lampy bezprzewodowe?

Lampy bezprzewodowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, gdzie niezbędne jest nam dodatkowe oświetlenie, a nie mamy możliwości poprowadzenia przewodu, co wiązałoby się na przykład ze skuwaniem kafelek oraz ścian, czy koniecznością zastosowania specjalnych maskownic. Można zastosować je na przykład pod szafki kuchenne, gdzie montuje się je między innymi za pomocą klejonych powierzchni umieszczonych na spodzie lampy. 

Lampa bezprzewodowa Asteria Move, Umage

Wiele modeli ma postać wolnostojącą, a dzięki dedykowanym uchwytom można je przenosić w dowolne miejsce. Kącik czytelniczy, czy domowy warsztat – wszędzie tam i w wielu innych miejscach sprawdzą się świetnie. 

Lampy bezprzewodowe Torso, Menu

Polecamy modele dostępne w naszej ofercie, w tym oświetlenie renomowanej marki Umage przypominające nieco sztangę. Polecamy zastosować je w klimatycznych restauracjach, gdzie umieszczane na stolikach sprawdzą się podczas romantycznych kolacji. Dedykowane są nim indukcyjne płyty ładujące w postaci półki, które pozwalają na jednoczesne ładowanie do siedmiu lamp. Wspominana marka stworzyła również kulistą lampę z uchwytem, którą można wykorzystać w czasie biwaków, czy podczas wieczorów na tarasie. Ładuje się ją za pomocą portu USB-C lub dzięki ładowarce indukcyjnej.

Lampa bezprzewodowa Carrie, Menu

Zobacz również inne artykuły:

Pufadesign

Odpowiedz


*