Jaki żyrandol do wysokiego salonu?

Do wysokiego salonu najczęściej poleca się lampę-pająka, która odznacza się szerokimi rozgałęzieniami. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja. Żyrandol o dużej powierzchni będzie dobrym pomysłem. Na myśl może przyjść Ci prawdziwa klasyka, czyli lampa szklana, stopniowana w dół, wielopoziomowa. Jak najbardziej, warto się taką zainteresować. Wysokie pomieszczenia mają to do siebie, że masywne oświetlenie zdecydowanie będzie im służyć, ponieważ w żadnym przypadku ich nie przytłoczy, a zamiast tego wprowadzi do wnętrza równowagę.

Żyrandol Coco, LEDS C4

Przede wszystkim, dla zachowania wspomnianej już równowagi, kluczowe są proporcje oświetlenia i innych elementów wewnątrz salonu. Dlatego zachęcamy do wyboru masywnych lamp, w tym okazałych żyrandoli. Mogą one mieć formę klasyczną, jak model Prince’s Puff-Buff Design o średnicy 65 cm, nowoczesną, jak Baluna Chandelier 3 Grupa z trzema kloszami, lub nawiązywać do trendów boho, czego przykładem jest The Bouquet Le Klint w rozmiarze M, która odznacza się siedmioma papierowymi kloszami. Ważne jest to, by źródło światła było łatwo zauważalne, widoczne już na pierwszy rzut oka, współgrające z salonem i jego wystrojem.

Żyrandol Ivona, Nordlux
Żyrandol Nomi, Nordlux

Porzuć minimalizm na rzecz oświetlenia do wysokiego salonu

Wysoki salon to idealne miejsce na okazały żyrandol. Tutaj możesz zapomnieć o minimalizmie – im dalej od podłogi znajduje się sufit, tym większa może być lampa. Te gabaryty często idą w parze z bogatymi zdobieniami, mnogością detali. Mogą to być na przykład żarówki, których w danej propozycji jest kilka, a nawet kilkanaście. Dzięki temu lampa z pewnością zagwarantuje Ci odpowiednią dozę światła. To bardzo cenna zaleta, która jest kluczowa, jeśli chodzi o dobór oświetlenia. Zachęcamy także do sprawdzenia, czy dany model jest wyposażony w opcję ściemniania.

Żyrandol Baluna, Grupa Studio

Główny element we wnętrzu

Jeśli chodzi o wysokie wnętrza, ich głównym elementem może stać się lampa. To ona będzie wysuwała się wówczas na pierwszy plan, witając gości wyraźnym i komfortowym światłem. Jednak trzeba pamiętać, by dobrać żyrandol odpowiednio do wystroju całego salonu. Z tego względu zachęcamy do postawienia na model, którego kolorystyka, tworzywo lub ogólny projekt jakoś korespondują z pozostałymi elementami w pomieszczeniu. Dla przykładu, jeśli Twoje meble są w kolorze naturalnego drewna, być może podobny motyw w konstrukcji oświetlenia także przypadnie Ci do gustu. Taka spójność znacząco wpływa na jakość funkcjonowania w danym wnętrzu, a salon jest przecież miejscem, gdzie przebywają nie tylko domownicy, ale też ich goście.

Żyrandol Ambit, Muuto

Dobierz model idealny względem Twoich potrzeb

Mowa tu nie tylko o designie wizualnym, ale też ogólnym zamyśle. Możesz sięgnąć po żyrandol ze ściemniaczem lub zamontować do niego żarówki o preferowanej barwie światła. Zwróć także uwagę na równomierne rozproszenie łuny, jaką one roztaczają. Dla wielu osób istotny jest również sposób konserwacji danego modelu lampy. Trzeba pamiętać, że każdy model należy regularnie oczyszczać, dlatego powinno to być dla nas wygodne.

Żyrandol Amp, Normann Copenhagen

Przeczytaj także inne wpisy:

Pufadesign

Odpowiedz


*