Jaki żyrandol do niskiego salonu?

Do niskiego salonu świetnie sprawdzą się płaskie żyrandole, czy lampy takie jak plafony, reflektory. Taki wybór zagwarantuje równowagę w wystroju wnętrza, ponieważ oświetlenie w żadnym przypadku nie będzie optycznie obniżało sufitu. Jednocześnie zapewni Ci optymalną dozę światła, tym bardziej, jeśli wybierzesz model z opcją ściemniania. Zawsze możesz postawić także na dodatkowe źródło światła, które wesprze żyrandol. Mowa tu o mniej lub bardziej minimalistycznych, ale za to maksymalnie praktycznych kinkietach. 

Plafon Asteria, Umage
Kinkiet/Plafon Over Me, Northern

Jaka jest najlepsza lampa do niskiego salonu?

Zdecydowanie w tej kategorii trzeba wyróżnić plafony i wszelkie interpretacje tego typu, w tym te, które łączą w sobie ozdobność żyrandola i formę wspomnianej wcześniej lampy sufitowej. Taka propozycja może na przykład charakteryzować się rozgałęzieniem, które jednak nie będzie opadało, a zamiast tego, rozchodziło się na boki. Możesz także sięgnąć po oświetlenie w formie misy skierowanej w stronę podłogi. Do takich należy na przykład plafon Miso LEDS C4 o średnicy 43,3 cm. Jego białe wnętrze wzmocni efekt, jaki daje rozjarzona żarówka. Bez wątpienia przyczyni się to do jeszcze większego rozjaśnienia pokoju. 

Plafon Miso, LEDS C4

Na co zwrócić uwagę wybierając żyrandol do niskiego wnętrza?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, by żyrandol nie odznaczał się zbyt trójwymiarową formą. Oznacza to, że jego elementy nie powinny być skierowane ku dołowi, a przynajmniej nie sięgać zbyt nisko. W przeciwnym razie lampa może spowodować optyczne zmniejszenie wysokości i tym samym powierzchni wnętrza. Aby tego uniknąć, w niewielkim salonie warto montować drobniejsze modele oświetlenia. Mogą to być m.in. reflektory. Tutaj warto wymienić potrójny model Simply LEDS C4 w kolorze czarnym. Długość pojedynczego reflektora wynosi 11,5 cm, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w niższych salonach. 

Reflektor Simply, LEDS C4

Wiele zależy od oczekiwań

Dobór idealnego żyrandola do niskiego salonu trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb domowników i ich oczekiwań. Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze zostało optycznie powiększone, powinieneś sięgnąć po małe żyrandole. Pamiętaj jednak o tym, że za efekt odpowiadają także elementy takie jak klosz, żarówka i stylistyka. Tymi cechami można ciekawie zagrać we wnętrzu. Kilka mniejszych kloszy w lampie będzie korzystniejsze dla niższych wnętrz, niż jeden przeskalowany. Natomiast jeśli chcesz, by oświetlenie nie rzucało się w oczy, wybierz model w stylu minimalistycznym. Wbrew pozorom taka dbałość o szczegóły również wpłynie na to, że niskie pomieszczenie nie zostanie przytłoczone dodatkami. 

Kinkiet plafon Modeco, Nordic Tales

Spójność również się liczy

Kolejną sugestią jest to, by w przypadku niskich pomieszczeń, np. salonu, jeszcze większą uwagę skupiać na spójności wystroju. Ta konkretna cecha może wywrzeć wpływ na odczucia wizualne osób przebywających we wnętrzu. Dzięki niej żaden element nie będzie wybijał się na pierwszy plan, w tym żyrandol. Wówczas całość optycznie zyska na powierzchni, którą warto rozsądnie zagospodarować.

NewWorks News Spring 2021 Sales images

Zobacz także inne wpisy:

Pufadesign

Odpowiedz


*