Jak wysoko powiesić kinkiet?

Poznaj sprawdzone wskazówki, jak wysoko powiesić kinkiet? Kinkiety ponownie stały się modne, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla osób, pragnących stworzyć wysmakowane wnętrze, które z pewnością zachwyci każdego. Osoby chcące po raz pierwszy wykorzystać ten typ lampy często zastanawiają się, jak wysoko powiesić kinkiet, aby dawał dobre światło, a przy tym dobrze prezentował się na tle każdej ściany. Dlatego poniżej prezentujemy praktyczny poradnik, jak wysoko powiesić kinkiet, aby był w pełni użyteczny w wielu typach wnętrz.

Kinkiet Igram, Grupa

Jak wysoko powiesić kinkiet w różnych typach wnętrz?

Wielu specjalistów zaznacza, że najlepiej jest powiesić kinkiet mniej więcej na wysokości wzroku, co sprawdza się przede wszystkim w łazience. Dzięki temu we wnętrzu mamy do czynienia z dodatkowym, mocnym źródłem oświetlenia, które przydaje się podczas porannej toalety i tworzenia makijażu. W salonie i pomieszczeniach, gdzie kinkiety mają pełnić funkcję dekoracyjną, emitując światło od góry i od dołu, najlepiej powiesić je na wysokości od 160 do 170 centymetrów. Takie usytuowanie sprawia, że na ścianie widoczna jest specyficzna gra świateł, która jest stałym elementem wnętrza, który pięknie prezentuje się po zmroku, przez co wnętrze staje się znacznie bardziej klimatyczne. Kinkiety coraz częściej wybierane są także do sypialni zamiast lampek nocnych stawianych na stolikach po obu stronach łóżka. Zazwyczaj kinkiety w sypialni wieszane są na wysokości około 75 centymetrów, licząc od górnej krawędzi materaca. Wtedy kinkiet dobrze doświetli przestrzeń nad łóżkiem, gdy chcemy przeczytać książkę lub gazetę.

Kinkiet Baluna Wall Large, Grupa

Od czego zależy wysokość wieszania kinkietów w pomieszczeniach?

To, jak wysoko powiesimy kinkiet, uzależnione jest w dużej mierze także od typu pomieszczenia. W pomieszczeniach, gdzie kinkiety mają doświetlić przestrzeń roboczą są one zawieszone dosyć nisko. Najniżej wiesza się kinkiety w sypialni oraz w łazience. Można montować je także w domowym gabinecie na ścianie znajdującej się przy biurku. Wtedy dobrze jest dostosować wysokość kinkietu do własnych potrzeb – zazwyczaj jest to około 70 centymetrów, licząc od blatu biurka. Warto także zaznaczyć, że kinkiet może być zawieszony również bardzo wysoko – sprawdza się to przede wszystkim wtedy, gdy chcemy doświetlić przestrzeń górnych półek szafy, czy garderoby.

Kinkiet Shibui, Le Klint

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*