Jaki żyrandol do klasycznego salonu?

Oświetlenie w każdym pomieszczeniu odgrywa szczególną rolę – przede wszystkim pozwala uzyskać wyjątkowy klimat we wnętrzu, który będzie pozwalał na komfortowe wypoczywanie. Niewątpliwie jest także dekoracją pomieszczenia, ponieważ poszczególne modele lamp „spinają klamrą” całość zaaranżowanego wnętrza, które staje się odtąd stylowe i przyciągające spojrzenia. Mimo wielu aktualnych trendów wiodących prym w komponowaniu wnętrz, wiele osób tworzy je w sposób klasyczny. Warto wiedzieć, jaki żyrandol do klasycznego salonu wybrać, aby całość kompozycji stała się spójna i odpowiednio wyważona. Garść praktycznych wskazówek zawarliśmy w najnowszym artykule, którego lekturę polecamy.

Żyrandol Ivona, Nordlux

Klasyczne modele żyrandoli dopełnią wygląd salonu 

Eksperci od aranżacji wnętrz wskazują, że do salonu urządzonego w klasycznym stylu najlepiej sprawdzają się wiszące lampy zawierające ponadczasowe klosze w kształcie kwiatów. Tutaj mamy jednak dużą dowolność, bo możemy wybrać modele przeznaczone na 3, 4 lub 6 żarówek, co będzie się pięknie prezentować w centralnym miejscu sufitu. Najczęściej tego rodzaju żyrandole mają mleczne klosze, które pozwolą na emitowanie delikatnie przytłumionego światła. Uzyskuje się w ten sposób efekt wnętrza przytulnego, w którym pragniemy wypoczywać w gronie rodzinnym. Dodatkowo stosuje się finezyjnie uformowane elementy trzymające klosze utrzymane w ciemnej kolorystyce, na których zastosowano przetarcia, co upodabnia żyrandole do modeli stosowanych wiele lat temu. 

Żyrandol Seattle, It’s about RoMi

Wybierz piękne kryształowe lampy wiszące do klasycznego pokoju dziennego

Do klasycznego pokoju dziennego warto zastosować również kryształowe żyrandole. Są one bogato dekorowane, dlatego trzeba odpowiednio wyważyć ten rodzaj dodatku wobec całego wnętrza. Jeśli jest ono pozbawione dużej ilości dekoracji, to wiszące lampy z małymi kryształkami sprawią, że będzie ono prezentować się rewelacyjnie. Ich dodatkową zaletą jest to, że pod wpływem światła będą się mienić, co dodatkowo wzmocni walor dekoracyjny wnętrza. 

Żyrandol Monkey, Seletti

Abażurowe modele oświetlenia wiszącego rewelacyjnie prezentują się w salonie

W salonie urządzonym w sposób klasyczny można zastosować również wiszące lampy abażurowe. Mają one prostą stylistykę, dlatego przypadną do gustu wielbicielom minimalistycznych dodatków, które pozwolą zbudować w pomieszczeniu przytulny klimat. W większości przypadków klosze mają stonowane barwy, dzięki czemu można je z łatwością dostosować do kolorystyki każdego pokoju dziennego. 

Żyrandol Coco, LEDS C4

Jak łączyć wiszące lampy typu kandelabr? 

Poszukując dobrego żyrandolu do klasycznego pokoju dziennego, warto zwrócić uwagę na tzw. kandelabr. Jest to typ oświetlenia wywodzący się ze stojących na zdobionej nóżce świeczników. Wspomniane rodzaje lamp doskonale dopełnią salon, w którym dominują ciężkie meble wykonane z drewna. 

Żyrandol Baluna, Grupa Studio

Postaw na produkty od Pufa Design

We wnętrzach urządzonych według zamysłu stylu klasycznego sprawdzą się modele oświetlenia dostępne w sklepie Pufa Design. Oferujemy między innymi proste produkty w kształcie szerokich stożków, jak również wspomniane wyżej abażurowe żyrandole, które z pewnością pozwolą nadać wnętrzu wyjątkowego wyrazu.

Lampa Eos Esther, Umage

Sprawdź również:

Pufadesign

Odpowiedz


*