Jak dobrać kinkiet do lampy?

To, jak dobrać kinkiet do lampy, zależy od wystroju wnętrza, modelu głównego oświetlenia i Twoich preferencji. Czasem możliwy jest zakup lamp ściennych i sufitowych z tej samej kolekcji, co wiele ułatwia. Nie jest to jednak obowiązek, ponieważ najczęściej wystarczy kierować się kolorystyką lub tworzywem, z jakiego obudowa oświetlenia jest wykonana. Dobierając kinkiet do lampy, pamiętaj także o odpowiedniej żarówce – w obu wariantach barwa światła powinna być ta sama. To, czy będzie ciepła, chłodna, czy neutralna dopasuj do swojego gustu i komfortu.

Kinkiet Darcie, Nordlux
Kinkiet Totana, Pott

Jaki kinkiet do lampy w stylu minimalistycznym?

Lampy w stylu minimalistycznym bywają różne. Na ogół są zachowawcze, ale ciekawe, a wręcz oryginalne i to tyczy się także kinkietów w tym stylu. Dlatego zachęcamy do kierowania się kolorystyką obudowy oświetlenia i jego klosza. Przykładowo, warto łączyć ze sobą dwie propozycje wykorzystujące mleczne szkło. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać kinkiet do lampy, a zależy Ci na tym właśnie efekcie, wybierz model Pliverre LE KLINT z czarną podstawą, mosiężnymi elementami i szklanym kloszem. Do projektu Christiana Troelsa możesz dobrać lampę wiszącą lub podłogową, która nawiązuje do tego samego designu.

Kinkiet Pliverre, Le Klint
Kinkiet z klipsem Angle, Nordlux

Kinkiet do drewnianej lampy

W trendach wnętrzarskich możesz znaleźć także motywy naturalne, drewniane. Dlatego, jeśli rozważasz, jak dobrać kinkiet do lampy z tego tworzywa, możemy Ci podpowiedzieć. Najlepiej sięgnąć po oświetlenie ścienne, które także jest wykonane z naturalnego materiału. Może to być fornir dębowy, klonowy lub orzechowy. Z tego ostatniego zrobiony jest kinkiet FUNK 16/26W orzech satyna. Abażur ma średnicę 16 cm i wysokość 26 cm. Fornir ma grubość 0,5 cm i jest ręcznie dobierany na każdy model. Warto wspomnieć, że możesz także sięgnąć po lampę wiszącą i stołową z tej samej serii.

Kinkiet Funk, Dreizehngrad

Kinkiet i lampa w salonie

Mosiężny kinkiet i lampa w salonie to coś, co nada wnętrzu szlachetności. Złoty kolor obu modeli oświetlenia będzie prezentował się niezwykle elegancko, co warto wykorzystać. Tutaj w zasadzie będzie dobrze wyglądał każdy egzemplarz w tym samym odcieniu, jednak bez wątpienia, warto sięgnąć po duet z tej samej serii. To ułatwienie w kwestii tego, jak dobrać kinkiet do lampy. Zwróć uwagę na kolekcję Reflection Bolia, w której skład wchodzą kinkiet, lampa wisząca i podłogowa. Są wykonane z lakierowanego aluminium w kolorze mosiądzu. Dodatkowym atutem kinkietu jest opcja ściemniania światła, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie jego natężenia do własnych potrzeb.

Kinkiet Reflection, Bolia

Komplety to coś, co wiele ułatwia

W przypadku pytania, jak dobrać kinkiet do lampy, komplety są czymś, co wiele ułatwia. Co więcej, sprawiają, że wnętrze prezentuje się maksymalnie spójnie i stylowo. Jednak poza formą oświetlenia, warto pamiętać także o samej żarówce i barwie światła, jakie roztacza. Należy podkreślić, że kinkiet możesz dopasować nie tylko do lampy sufitowej, wiszącej, ale też podłogowej, czy stołowej. Zauważ, że takie detale często mocno zmieniają wystrój całego pomieszczenia, sprawiając, że staje się przytulniejsze.

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*