Styl boho we wnętrzach?

Czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach?

Coraz chętniej skłaniamy się ku rustykalnym projektom. Dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach. Otóż jest to bogactwo naturalności, różnorodnych tkanin i neutralnych kolorów. Popularnością cieszą się dodatki z drewna, traw, rattanu i juty. To one determinują styl boho we wnętrzach. W tak urządzonych pomieszczeniach dominują kolory, takie jak brąz, beż, biel. Tendencja ta narodziła się po rewolucji francuskiej i wywodzi się z kręgów artystycznych.

Abażur wiszący The Shaggy, Bazar Bizar

Co to jest styl boho we wnętrzach?

Styl boho we wnętrzach to połączenie naturalności i różnorodności. Poniekąd mowa tu także o minimalizmie w kwestii wykorzystanych tworzyw. Przede wszystkim, to czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach, to wykorzystanie tworzyw pochodzących z roślin, które niejednokrotnie plecione są ręcznie, by przybrać formę dywanów, lamp. Również drewniane elementy, do których należą meble, często są wykonywane tradycyjnymi metodami, co bez wątpienia dodaje im uroku.

Abażur wiszący The Whipped, Bazar Bizar

Wnętrza w stylu boho nie muszą być idealne

To, czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach to często ręczne wykonanie. Dlatego tego typu dodatki nie są idealne, a poszczególne wersje tej samej rzeczy różnią się od siebie detalami. To jedna z cech stylu boho, po której motywy te są rozpoznawane. Ważne jest tu wykorzystanie odpowiednich tworzyw, które po zestawieniu z innymi dodatkami tworzą całą tę charakterystyczną aurę. Styl boho we wnętrzach to także przejaw artystycznego podejścia do życia, które prowadzi się w zgodzie z zasadami ekologii. Z tej przyczyny jest to tendencja właściwie nieśmiertelna, która poniekąd wpisuje się w ramy klasyki.

Abażur wiszący The Wicked, Bazar Bizar

Jak urządzić dom w stylu boho?

Dom w stylu boho możesz urządzić na wiele sposobów. Pamiętaj jednak o kierowaniu się naturalną stylistyką w neutralnych barwach. Warto wykorzystać elementy, takie jak dywany, komplety wypoczynkowe, meble i oświetlenie. Do lamp w stylu rustykalnym możemy zaliczyć abażury The Zuri, The Wicked, Mykonos i The Whipped Bazar Bizar. Warto wspomnieć, że są to tylko przykłady, a tego typu modeli jest o wiele więcej. Tym, czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach, jest połączenie mnóstwa dodatków spójnych ze sobą, które ocieplają dane pomieszczenie.

Lampa stołowa The Chalki, Bazar Bizar

Naturalność i piękna forma

To, czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach to naturalność i piękna forma każdego z przedmiotów. Co więcej, dodatki mają tu charakter praktyczny. Pomieszczenia rustykalne są przytulne, ciepłe, zachęcające do odpoczynku. Często kojarzą się z sielskimi klimatami. Styl boho we wnętrzach to oaza spokoju dla mieszkańców domu. Pokoje takiego mieszkania nie muszą być wielkie, ważne, by były pełne błogiego nastroju, który można uzyskać za pomocą dodatków. Do takich elementów wystroju należą lampy, na przykład Bazar Bizar, rattanowe krzesła, dywaniki z juty. We wnętrzach w stylu boho nie może zabraknąć także bujnej roślinności, najlepiej umieszczonej w plecionych osłonkach na doniczki, które doskonale współgrają z pozostałymi akcesoriami.

Abażur The Bottle, Bazar Bizar

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*