Jak wysoko kinkiety w salonie?

Jeśli chodzi o to, jak wysoko kinkiety w salonie powinny być zawieszone, powszechnie zaleca się wysokość 160 cm. Jest to na tyle wysoko, by doświetlić pomieszczenie, ale też źródło światła będzie znajdowało się odpowiednio do poziomu wzroku. Dlatego jest to optymalna odległość od dołu ściany, na której warto zawiesić kinkiety w salonie. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie oświetlenia przy lustrze, komodzie lub komplecie wypoczynkowym – sofie bądź też fotelu.

Kinkiet Clava Up Wood, Umage

Na jakiej wysokości zawiesić kinkiety w salonie?

Kiedy zastanawiasz się, na jakiej wysokości zawiesić kinkiety w salonie, weź pod uwagę zasięg wzroku. To na jego poziomie powinny znajdować się lampy ścienne. Dzięki temu zyskasz pewność, że oświetlenie będzie komfortowe. To, jak wysoko kinkiety w salonie zawisną, jest poniekąd kwestią preferencji. Skup się także na tym, jak ma padać światło. Możesz zainteresować się modelem Baluna Wall Medium Grupa Products, którego klosz rotuje na metalowej podstawie. Co warto dodać, ten kinkiet jest wyposażony w funkcję ściemniania.

Kinkiet Baluna, Grupa Studio

Gdzie umieścić kinkiety w salonie?

To, jak wysoko kinkiety w salonie zostaną zawieszone, jest kwestią istotną. Ważne jest jednak także to, gdzie lampy znajdą swoje miejsce. Najlepiej ulokować je tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe źródło światła. Przykładem takiej lokalizacji jest ściana tuż przy fotelu, na którym zwykle przeglądasz prasę. Wówczas będzie Ci po prostu wygodniej. Do samego siedziska, to jest jego wymiarów, warto też dopasować wysokość kinkietów w salonie. Jedną z opcji, jakie mogą doświetlić Twój dom, jest model ILI ILI Grupa Products niebieski wykonany z aluminium. Jest on kompatybilny z żarówką E27, maks. 75W, 220-230 V.

Kinkiet Ili Ili, Grupa Studio

Kinkiet w salonie pod sufitem

Chociaż zaleca się, by kinkiety w salonie wisiały na wysokości 160 cm, nie jest to reguła. Jeśli zależy Ci na szerszym kącie padania światła, możesz zawiesić je wyżej, na przykład nieco poniżej sufitu. Taką decyzję możesz także podjąć ze względu na wystrój domu. To, jak wysoko kinkiety w salonie umieścisz, powinno być przede wszystkim dyktowane Twoją wygodą. Pamiętaj, że ma to być wsparcie dla głównego źródła światła, dlatego dobrze jest umieścić lampy ścienne tam, gdzie nie dociera łuna z oświetlenia sufitowego.

Kinkiet Dicte, Nordlux

O czym warto pamiętać?

To, jak wysoko kinkiety w salonie zostaną rozlokowane, musi być zgodne z tym, czego potrzebujesz. Dlatego tak ważne jest, by dostosować wysokość m.in. do wymiarów samego pomieszczenia, czy siedziska, nad którym mają zawisnąć lampy. Zwróć również uwagę na zakamarki salonu, które wymagają dodatkowego oświetlenia. Być może, tam potrzebne będzie ulokowanie kinkietów nieco niżej lub wyżej. Trzeba pamiętać także o samym designie pokoju. To, jak wysoko kinkiety zawisną, powinno być z nim spójne. Jedną z bardziej uniwersalnych propozycji jest model Zenith ENOstudio srebrny lub złoty. Jego średnica to 30 cm, a głębokość 8,2 cm. Zwróć uwagę na to, że żarówka pasująca do lampy jest dołączona do kompletu.

Kinkiet Zenith, ENOstudio

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*