Zobacz, co wyróżnia sypialnię w stylu prowansalskim?

Jak urządzić sypialnię w stylu prowansalskim?

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię w stylu prowansalskim, wyjaśniamy, że w tego typu wnętrzach ważny jest ciepły, przytulny klimat połączony z wygodą. Znajdziesz w nich klasyczne meble, a całość kojarzy się z sielskim nastrojem, takim, jaki panuje w Prowansji, czyli południowo-wschodnim regionie Francji, będącym ojczyzną tej właśnie stylistyki. W sypialni w stylu prowansalskim nie może zabraknąć wielu poduszek, pledów, długich zasłon i akcesoriów, które wprowadzają odpowiedni nastrój.

Pled Kuutamo, Lapuan Kankurit

Co powinno znaleźć się w sypialni w stylu prowansalskim?

W sypialni w stylu prowansalskim powinno być dużo światła. Stąd jasne barwy, półprzejrzyste zasłony i stylowe oświetlenie. Często wykorzystywane są efektowne lampki nocne stawiane na stolikach nocnych. Warto wyposażyć sypialnię w stylu prowansalskim w ciekawe obrazy, lustra, pufy. Ważne, by stworzyć przytulny nastrój, w którym odpoczynek staje się czymś oczywistym. W kwestii tego, jak urządzić sypialnię w stylu prowansalskim, należy wspomnieć o dodatkach na łóżko. Jedną z opcji godną rozważenia jest wełniany pled, na przykład Maria Lapuan Kankurit jasnoszary o wymiarach 130 cm x 180 cm.

Pled Verso, Lapuan Kankurit

Jakie meble do sypialni w stylu prowansalskim?

Sypialnie w stylu prowansalskim odznaczają się klasyką. Takie też należy dobrać do nich meble. Często wyposażenie ma naturalny kolor drewna lub jest malowane na biało. To najpopularniejsze opcje. To, jak urządzić sypialnię w stylu prowansalskim, zakłada połączenie ze sobą wielu prostych elementów. W roli stolika nocnego może wystąpić model My Spot Umage, wykonany z litego drewna dębowego i laminowanej sklejki fornirowej Wysokość 59 cm, szerokość 45 cm i głębokość 45 cm to doskonałe wymiary do przechowywania drobiazgów, które zawsze chcesz mieć pod ręką, nawet gdy kładziesz się do snu.

Stolik nocny My Spot, Umage

Praktyczne dodatki do sypialni w stylu prowansalskim

To, jak urządzić sypialnię w stylu prowansalskim, obejmuje także wykorzystanie praktycznych dodatków. Do takich należą m.in. lustra, które dodatkowo rozjaśnią i optycznie powiększą wnętrze. Możesz zawiesić mniejsze zwierciadła na ścianie lub wybrać jeden większy stojący model. Decyzja jest zależna od Twoich własnych preferencji i potrzeb. Sypialnia w stylu prowansalskim ma być oazą spokoju i uosobieniem Twojego charakteru. To przekłada się również na dodatki do wnętrza. Wśród luster idealnych do tego typu pomieszczeń warto wymienić lustro ścienne Racquet Bolia podłużne wykonane z bielonej dębiny. To bardzo oryginalny i stylowy projekt Olivera Schicka.

Lustro Racquet, Bolia

Ważny jest nastrój

W sypialni w stylu prowansalskim bez wątpienia ważny jest nastrój, który przywodzi na myśl sielskie, przytulne i ciepłe klimaty. Wśród popularnych w tej tendencji motywów możesz znaleźć rośliny, takie jak lawenda, która jest charakterystyczna dla regionu, z jakiego trend się wywodzi. Drobne akcenty naprawdę mają tu znaczenie. To, jak urządzić sypialnię w stylu prowansalskim, opiera się głównie na podkreśleniu spokoju, jaki powinien panować w tym pomieszczeniu.

Lampy Eos, komoda Audacious, Umage

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*