Na co zwrócić uwagę tworząc styl boho?

Jak stworzyć styl boho?

Aktualne trendy skłaniają nas do rozważań, jak stworzyć styl boho we własnym domu. Przede wszystkim warto wiedzieć, że jest to tendencja, która zakłada bliskość z naturą poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów i kolorystyki. Stąd w stylu boho ogrom plecionek z traw, juty, rattanu, wikliny, czy drewnianych mebli. To one przodują w tej stylistyce i to na nich najlepiej się skupić, jeśli chcesz urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym. Pamiętaj również o neutralnych barwach, takich jak beż, biel, brąz i okazjonalnie czerń.

Abażur The Bottle, Bazar Bizar

Jakie dodatki do stylu boho?

To, jak stworzyć styl boho, zakłada nastawienie na zgodność z naturą. Często dodatki do mieszkań w tym trendzie są wykonywane ręcznie, dlatego też poszczególne egzemplarze mogą nieznacznie się od siebie różnić, nawet jeśli pochodzą z tej samej serii. Do stylu boho w mieszkaniu warto wpleść elementy jak na przykład dywaniki z juty, krzesła z rattanu i oryginalne, plecione lampy. Takie oświetlenie dopełni całość wystroju, Zwróć uwagę na lampy Bazar Bizar, do których należą abażury The Squid, The Sky i The Shaggy. Każdy cechuje się innym designem, ale także każdy nawiązuje właśnie do stylistyki rustykalnej. Wszystkie są wykonane z rattanu.

Oprawy wiszące The Squid, Bazar Bizar

Naturalne uzupełnienie stylu boho

Kolejnym uzupełnieniem stylu boho jest bujna roślinność. Najlepiej, aby kwiaty były umieszczone w plecionych osłonkach na doniczki. Rośliny w stylu boho są ustawiane w niemal każdym możliwym miejscu. Mowa tu nie tylko o parapetach, ale też stołach, narożnikach pokoi i korytarzach. Popularnością cieszą się też wiszące kwiaty doniczkowe. Dodanie ich do wystroju domu to prosty sposób na to, jak stworzyć styl boho. Szczególnie jeśli rośliny połączysz z jasnymi kolorami ścian, drewnianą podłogą i wyplatanymi z naturalnych materiałów akcesoriami.

Abażur wiszący The Wcked, Bazar Bizar

Co jest ważne w stylu boho?

W stylu boho najważniejsze jest nawiązanie do natury. Przede wszystkim w tym celu wykorzystuje się naturalne materiały do produkcji wyposażenia domu. Mowa tu m.in. o meblach, dywanach, kloszach lamp. Ważna jest również kolorystyka, która powinna być jasna, neutralna. To, jak stworzyć styl boho, jest stosunkowo proste – wystarczy postawić na eteryczny klimat w wystroju, który będzie przypominał sielską atmosferę. Warto wiedzieć, że jest to tendencja, która nieustannie zyskuje na popularności i może być wykorzystywana nie tylko we wnętrzach domu, ale też na tarasie, czy balkonie.

Abażur wiszący The Whipped, Bazar Bizar

Prostota, jako klucz do sukcesu

W przypadku stylu boho, prostota jest kluczem do sukcesu. Tendencja ta została stworzona przez środowisko artystyczne po rewolucji francuskiej. Po utracie majątków artyści zostali zmuszeni do skłonienia się w stronę minimalizmu i natury. Tak właśnie wpadli na pomysł, jak stworzyć styl boho, który ma się dobrze, aż do dzisiaj. Materiały, z których wykonuje się modne plecionki, będące czymś charakterystycznym dla tej tendencji, zachwycają wiele osób. Jeśli chcesz ozdobić nimi swoje własne cztery ściany, krok w stronę natury będzie tym, co sprawi, że Twoje mieszkanie stanie się jeszcze przytulniejsze.

Lampa stołowa The Chalki, Bazar Bizar

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*