Ile źródeł światła w salonie?

Kwestia tego, ile źródeł światła w salonie zastosować, ma znaczenie, ze względu na komfort domowników. Dlatego warto się nad nią pochylić. Zaleca się, by w salonie było od 3 do 6 równomiernie rozmieszczonych źródeł światła. W tym celu doskonale sprawdzi się dodatek do głównej lampy sufitowej w postaci dwóch kinkietów na jednej lub dwóch ścianach. W drugim przypadku warto umieścić je naprzeciw siebie. To spowoduje, że łuna padająca z żarówek, będzie ukierunkowana w stronę tego samego centralnego punktu.

Żyrandol The Bouquet, Le Klint

Jakie źródła światła w salonie?

Możesz zastanawiać się także, jakie źródła światła do salonu wybrać. Otóż głównym na ogół jest lampa sufitowa dowolnej formy. Pozostałymi rodzajami oświetlenia mogą być kinkiety, lampy stołowe lub świecące. Dobór jest tu zależny przede wszystkim od wystroju wnętrza. To, ile źródeł światła w salonie się znajdzie, powinno być decyzją podjętą przez wzgląd na wygodę. W sytuacji, gdy mowa o kinkietach, polecamy dwa identyczne modele zawieszone na wysokości wzroku, czyli około 160 cm. W tej roli sprawdzi się na przykład propozycja, jaką jest Nexus 2.0 Nordlux Design For The People w kolorze białym. Średnica jego klosza ma 10 cm, a długość kabla wynosi 250 cm.

Kinkiet Nexus 2.0, Nordlux Design For The People

Źródła światła w salonie – na co zwrócić uwagę?

Rozważając, ile źródeł światła w salonie wybrać, trzeba wziąć pod uwagę także to, czy pomieszczenie ma w projekcie jakieś trudno dostępne zakamarki. Mogą to być na przykład narożniki, które także chcesz oświetlić, jak najlepiej. Wówczas warto w ich obrębie umieścić dodatkowe źródło światła. Może to być stylowy kinkiet. Tutaj warto wymienić model ARIGATO WALL 45 czarny z odłączanym przewodem i niemal 140 cm zasięgu ramienia. Dzięki tym cechom kinkiet marki Grupa świetnie sprawdzi się, jako oświetlenie salonu z wieloma zakamarkami.

Kinkiet Arigato Wall 45, Grupa

Montaż źródła światła w salonie

Jeśli chodzi o montaż, niezależnie ile źródeł światła w salonie się pojawi i jakie one będą, trzeba przestrzegać wskazówek producenta i zasad bezpieczeństwa. Dlatego należy zapoznać się z instrukcją, która jest dołączona do lampy. Warto wiedzieć, że montaż klasycznego kinkietu będzie się różnił od instalacji tego z włącznikiem. Co więcej, niektóre z modeli mogą występować w dwóch wersjach, mając odłączany przewód, który też trzeba odpowiednio podpiąć. Źródło światła może też być bardziej lub mniej delikatne ze względu na swoje wykonanie. Przykładem jest kinkiet / plafon Clava UP Wood medium oak UMAGE, który jest wykonany z naturalnego drewna jesionowego, forniru dębowego i metalu.

Kinkiet / plafon Clava Up Wood, Umage

Dopasuj lampy do swoich potrzeb

W przypadku źródeł światła do salonu, ważne jest dopasowanie lamp do potrzeb domowników. Dlatego trzeba zwrócić uwagę m.in. na ich odpowiednie rozmieszczenie. To, ile źródeł światła w salonie się znajdzie, również ma znaczenie. Dobrym pomysłem jest używanie lamp w jakimś stopniu mobilnych, na przykład kinkietów z rotacyjnym ramieniem. Pamiętaj, że oświetlenie ścienne jest także poniekąd ozdobą salonu. Z tego powodu warto decydować się na modele stylowe, modne, ale też maksymalnie funkcjonalne.

Lampa wisząca Shibui, Le Klint

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*