Jak dobrać dywan w stylu boho?

Gdzie pasuje dywan w stylu boho?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pasuje dywan w stylu boho, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – niemal wszędzie. Możesz rozłożyć go zarówno w salonie, sypialni, korytarzu, jak i na balkonie, czy tarasie. W zasadzie cały dom możesz przyozdobić w stylu rustykalnym. To wielka zaleta tej uniwersalnej tendencji. Dywan w stylu boho na ogół jest pleciony z naturalnych materiałów, takich jak juta, czy trawa. Do najpopularniejszych interpretacji należą modele okrągłe, idealne do położenia pod stolikiem kawowym, zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz.

Chodnik Vera z bio tworzywa, Pappelina
Dywan Edit, Pappelina

Dywan w stylu boho do salonu

Dywan w stylu boho do salonu to popularny dodatek do wnętrz rustykalnych. Często pleciony na planie koła z tworzyw, takich jak naturalne trawy z gatunków do tego przeznaczonych. Co warte podkreślenia, tego typu ozdoby mogą być pełne fantazyjnych detali, do których należą zdobienia ażurowe. To, gdzie pasuje dywan w stylu boho w salonie, to na przykład przestrzeń pod stołem, fotelem lub regałem z książkami. Wiele zależy także od rozmiaru samej plecionki, co determinuje miejsce, w którym najlepiej będzie się prezentować.

Chodnik Edit, Pappelina

Dywan boho w sypialni – stwórz przytulny klimat

Miejscem, gdzie pasuje dywan w stylu boho, jest także sypialnia. Za sprawą takiego detalu uda Ci się stworzyć niepowtarzalny klimat, w którym aż chce się wypoczywać. Dywan do sypialni w stylu boho możesz rozłożyć tuż przy łóżku, by od razu po przebudzeniu położyć na nim stopy, które będą odizolowane od posadzki. W takim miejscu najlepiej sprawdzą się mniejsze warianty. Nie jest to jednak jedyna opcja do wyboru. Dywan w stylu boho nadaje się także do przestrzeni przy szafie, biurku lub stoliku nocnym. Puść wodze fantazji i urządź swoją sypialnię w klimacie rustykalnym, tak jak tego chcesz.

Chodnik Kotte Linen, Pappelina

Dywan w stylu boho zewnętrzny odpowiedni na balkon

Możesz sięgnąć także po dywan w stylu boho zewnętrzny, który pasuje na taras lub balkon. Takie interpretacje występują zarówno w wersji większej, mniejszej, okrągłej, prostokątnej, jak i kwadratowej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Balkon również jest przestrzenią, gdzie pasuje dywan w stylu boho, o czym warto pamiętać. Wówczas warto połączyć go z meblami z rattanu, drewnianymi półkami i bujną roślinnością w plecionych osłonkach na doniczki.

Chodnik Boo, Pappelina

Cały dom w stylu rustykalnym

To, gdzie pasuje dywan w stylu boho, pokazuje, że praktycznie cały dom może być urządzony w zamyśle rustykalnym. Oznacza to, że nie masz praktycznie żadnych ograniczeń w doborze dodatków do swoich wnętrz. Dywan boho to propozycja dla osób, które szukają bliskości z naturą również w swoim własnym mieszkaniu. Wybór tego typu modeli jest naprawdę pokaźny, zarówno pod względem rozmiarów, jak i kształtów. To także przyczynia się do popularności takiego rozwiązania dekoracyjnego. Pamiętaj, że dywan w stylu boho powinien być także praktyczny. Dlatego na balkonie i tarasie należy rozkładać modele zewnętrzne, dedykowane do tego rodzaju miejsc. Są one odporne na rozmaite warunki pogodowe, co ma ogromne znaczenie.

Chodnik Vera, Pappelina

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*