Czym cechuje się salon w stylu industrialnym?

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

Jeśli czeka Cię remont, możesz zastanawiać się, jak urządzić salon w stylu industrialnym. Warto wiedzieć, że ta stylistyka opiera się na klimatach pofabrycznych, loftowych, surowych. W tego typu wnętrzach dominują odkryte cegły, stal i drewno w naturalnej formie. Często możesz spotkać w salonach w stylu industrialnym elementy retro, na przykład fotele, czy dodatki pełniące funkcję dekoracji. Równie chętnie projektanci wykorzystują motywy mechaniczne, techniczne, do których należą koła zębate, czy stare urządzenia wprowadzające niepowtarzalny klimat.

Kinkiet Baluna, Grupa Studio

Jakie oświetlenie do salonu w stylu industrialnym?

Jedną z kwestii, które w tej sytuacji należy rozważyć, jest to, jakie oświetlenie do salonu w stylu industrialnym wybrać. Najlepiej, aby lampy były utrzymane w klimacie retro. Często wybierane są modele ze stali malowanej proszkowo, czarnej, złotej, srebrnej lub miedzianej. To, jak urządzić salon w stylu industrialnym, zakłada wykorzystanie zarówno oświetlenia sufitowego, kinkietów, jak i lamp stojących. Właściwie, możesz zdecydować się na dowolny rodzaj. Jedną z możliwości, nad którymi warto się pochylić, jest reflektor Simply LEDS C4, zaprojektowany przez Josepa Patsi. Trzy odnogi oświetlą salon w stylu industrialnym, rozpraszając światło w różnym kierunku.

Reflektor Simply, LEDS C4
Lampa ścienna Arigato, Grupa Studio

Meble industrialne do salonu

Również meble do salonu w stylu industrialnym są czymś istotnym. Najpopularniejsze są modele retro, czasem przypominające wyposażenie charakterystyczne dla miejsc specjalistycznych. To, jak urządzić salon w stylu industrialnym, jest kwestią nastroju. Ważne, by w takim pomieszczeniu panował odpowiedni klimat. Dlatego tak ważne są elementy pofabryczne i oparte na surowym projekcie. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po minimalistyczne akcenty pełne charakteru. Przykładem jest stolik kawowy Terrazzo Small Trimm czarny z elementami z metalu malowanego proszkowo. Ten model doskonale zgra się z odkrytą cegłą typową dla salonu w stylu industrialnym.

Stolik kawowy Terrazzo Small, Trimm Copenhagen

Dekoracje w stylu industrialnym do salonu

W sprawie tego, jak urządzić salon w stylu industrialnym, pojawia się również pytanie, jakie wybrać dodatki. Otóż najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po elementy techniczne. Mogą to być zarówno stare sprzęty, takie jak maszyny do pisania, radia, zegary, jak i coś, co stworzysz samodzielnie. Tutaj warto wymienić modele do składania, które często przyjmują formę mechanicznych, poruszających się akcesoriów. To doskonały wybór do salonu w stylu industrialnym. Opcji do wyboru jest naprawdę wiele, dlatego z łatwością dopasujesz je do swoich zainteresowań. Przykładem jest model traktora UGEARS, który składa się z 97 części, a jego montaż potrwa około 2-3 godzin.

Lampa Arigato, Grupa Products

Proste elementy, które tworzą klimat

Salon w stylu industrialnym to połączenie prostych elementów, które tworzą niepowtarzalny klimat. Ważny jest tu nastrój pofabryczny, surowe detale. Często przestrzenie industrialne są także loftami, co warto wykorzystać. Zdecydowanie, dobrym rozwiązaniem jest podkreślenie charakteru. To, jak urządzić salon w stylu industrialnym, może być dla Ciebie dobrą zabawą. Wystarczy postawić na niebanalne dodatki, w tym te, które przypominają stare sprzęty użytku codziennego.

Lampa stołowa Birdy, Northern

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*