Jaki dywan na balkon wybrać?

Wybieramy idealny dywan na balkon

Dywan na balkon to dodatek, który z pewnością ociepli przestrzeń i sprawi, że stanie się bardziej przytulna. Co istotne, powinien być odporny na wilgoć i łatwy w pielęgnacji, w tym – w czyszczeniu. Dywan na balkon może być wykonany z juty, pleciony, przypominający sztuczną trawę, a nawet nasuwający na myśl klasyczny chodnik z materiału. Ta różnorodność sprawia, że na każdym tarasie może znaleźć się najlepiej dopasowany dywanik. Co więcej, możesz przykryć nim całą posadzkę lub tylko jej fragment.

Dywan Boo, Pappelina

Dywan balkonowy musi być trwały

Bez wątpienia, dywan balkonowy powinien być trwały na warunki pogodowe. Często zdarza się, że tego typu posadzka moknie od deszczu. Wówczas ważne jest, by dywan na balkon mógł zostać łatwo wyczyszczony. Warto pamiętać o tym aspekcie podczas dobierania tej praktycznej ozdoby.

Chodnik Mono, Pappelina
Chodnik Otis, Pappelina

Dywanik na balkon

Dywan na balkon nie musi być duży. Popularnym rozwiązaniem jest mniejsza wersja, która ochrania posadzkę pod stolikiem kawowym lub meblami wypoczynkowymi. Często spotyka się dywaniki na balkon okrągłe, niejednokrotnie plecione z juty. To propozycja, która sprawdzi się zarówno na mniejszej, jak i większej przestrzeni. Małe dywany zewnętrzne pełnią funkcję zarówno ozdobną, jak i ochronną. Dodatkowo prezentują się modnie, estetycznie i stylowo, co także jest ich zaletą.

Dywan Ada, Pappelina

Chodnik na balkon, czyli sposób na ochronę posadzki

Chodnik na balkon to coś więcej, niż tylko ozdoba. To także sposób na ochronę posadzki, na przykład przed zarysowaniami spowodowanymi meblami. Dlatego często możesz zauważyć dywan na balkon leżący pod kompletem mebli wypoczynkowych, a nawet półkami stojącymi. Warto wybierać modele praktyczne i estetyczne, które jak najlepiej współgrają z wystrojem tarasu.

Chodnik Effi, Pappelina

Dywan zewnętrzny na balkon

Dywan zewnętrzny na balkon to propozycja, która przede wszystkim odznacza się odpornością na wilgoć. To dlatego, że tego typu chodnik jest narażony na działanie deszczu. Co więcej, dywan na balkon powinien być łatwy w czyszczeniu. Mniejsze warianty czasem można nawet wyprać w pralce, co bez wątpienia jest dodatkową zaletą. Najpraktyczniejszy będzie dywan balkonowy ciemny, na którym nie będzie widać zanieczyszczeń.

Chodnik Edit, Pappelina

Dywan z juty na balkon w stylu boho

Dywan z juty na balkon świetnie nada się do stworzenia na tarasie przestrzeni w stylu boho. To jedna z popularniejszych opcji tego typu. Dywan na balkon z juty jest wyjątkowo uniwersalną propozycją, którą warto rozważyć. Tworzywo, z jakiego jest wykonany to włókno łodygowe, które idealnie nadaje się do rustykalnego wystroju, zakładającego wykorzystanie naturalnych materiałów i kolorystyki.

– Jaki dywan na podłogę ogrzewaną?

Chodnik Sten, Pappelina

Dywan okrągły na balkon

Dywan na balkon może być zarówno okrągły, prostokątny, jak i kwadratowy. Każdy z tych wariantów sprawdzi się dobrze w przypadku innego wystroju. Warto dobierać chodnik według estetyki całej przestrzeni. Dywan okrągły na balkon to doskonała opcja do rozłożenia pod stolikiem kawowym o tym samym kształcie. Chodnik tego typu może mieć różne wymiary, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujesz go do tarasu.

Dywan Ed, Pappelina

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*