Jakie kinkiety są modne?

Wyjaśniamy, czy kinkiety są modne?

Kinkiety wywodzą się od prowizorycznych lamp tworzonych poprzez użycie świecy, której blask odbijały znajdujące się za świecą maleńkie zwierciadła. Z czasem zmieniły one swoją formę do lamp zasilanych energią elektryczną. Znajdowały się one w każdym domu, ale po wielu latach uważane były za przestarzały element wnętrz. Obecnie kinkiety są znowu w modzie, stając się wyznacznikiem mieszkań i domów, które wyróżniają się dobrym smakiem i dopracowaniem. Poniżej dokładnie wyjaśniamy, czy kinkiety są modne i jak je zestawiać w każdym typie wnętrz. Zachęcamy zatem do lektury.

Kinkiet Galon, ENOstudio

Kinkiety dowodzą, że moda powraca

Niegdyś w modzie były kinkiety zawierające kryształowy czy finezyjnie uformowany biały, ceramiczny klosz. Wygląd ówcześnie modnych kinkietów powrócił we współczesnej stylistyce tego typu lamp. Kinkiety z kryształowym kloszem, ale w formie sześcianów, czy pionowych wąskich walców ponownie pięknie prezentują się w wielu wnętrzach, budując w nich przytulny klimat, zachęcający do wypoczynku.

Kinkiet Beluga, ENOstudio

Jaki model kinkietów jest obecnie najmodniejszy?

Obecnie w stylistyce modnych kinkietów dominują regularne kształty. Wielu konsumentów wybiera zwłaszcza modele w postaci kostek, które idealnie komponują się w każdym typie wystroju wnętrz. Ponadto obserwujemy powrót do stylistyki retro – modne są kinkiety przypominające małe lampy studyjne wsparte na wysięgniku, dzięki czemu można swobodnie zmieniać kierunek padania światła. Należy zwrócić uwagę także na finezyjne kształty kinkietów, które również są w modzie. Lampy w kształcie falbanki czy pojedynczej helisy będą doskonałą propozycją dla osób ceniących odważne dodatki.

Kinkiet ścienny Arigato, Grupa

Kinkiety są nie tylko modne, ale także funkcjonalne

O tym, że kinkiety są modne wyjaśniliśmy powyżej. Warto poruszyć także kwestię ich funkcjonalności – w głównej mierze przyczyniają się one do budowania atmosfery we wnętrzu. Ponadto są ważnym elementem pomieszczeń, w których niezbędne jest dodatkowe światło do wykonywania precyzyjnych prac, na przykład szydełkowania, ale także w czasie czytania książek. Modne kinkiety zawieszane nad kanapą, sofą, lub rogówką pięknie się prezentują, a przy tym świecą mocnym światłem.

Kinkiet Balance, Nordlux

Sprawdź modne kinkiety dostępne w sklepie internetowym Pufa Design

W ofercie sklepu internetowego Pufa Design konsumenci mogą zakupić modne kinkiety, które uczynią z wnętrza stylowe miejsce do życia. Świetnie prezentują się nasze kinkiety z przydymionym kloszem, idealne do wnętrz loftowych oraz kinkiety przypominające zgrupowane talerze perkusyjne, które dobrze komponują się z wnętrzami typu glamour, ale także w stylu nowoczesnym. Polecamy również unikatowe modele kinkietów z wizerunkami zwierząt – małp, kameleonów oraz kruków, będące oryginalnym akcentem dekoracyjnym, który wprawi w zachwyt każdego!

Kinkiet Eos Up, Umage

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*