Jaki dywan na podłogę ogrzewaną?

Dobór odpowiedniego dywanu na podłogę ogrzewaną jest niezwykle ważny z punktu widzenia zastosowanego typu ogrzewania pomieszczeń. Taki dywan nie powinien zaburzać przepływu ciepła, a przy tym musi być na tyle odporny, aby pod wpływem ciepła nie ulegać uszkodzeniu. Według specjalistów najlepszymi dywanami na podłogę ogrzewaną są te wykonane z materiałów syntetycznych podobnych do naturalnej juty, które świetnie przewodzą ciepło. Warto dodać, że dywan przeznaczony na podłogowe ogrzewanie powinien zawierać na metce oznaczenie w postaci białej spirali na czarnym tle.

Dywan Edit, Pappelina

Wybierając dywan na podłogę ogrzewaną, warto jest zadbać o jego unikatowy design

Dostępne dywany na podłogę ogrzewaną wyróżniają się bogatym wachlarzem wzorów. Do najpopularniejszych należą te zawierające wzory geometryczne, które świetnie wpisują się w nowoczesny wystrój wnętrz, będąc jednocześnie przykuwającym wzrok elementem dekoracyjnym wnętrza.

Dywan Edit army, Pappelina

Minimalistyczny dywan na podłogę ogrzewaną to sprawdzone rozwiązanie pod względem aranżacji wnętrz

Wybierając dywan na ogrzewanie podłogowe, oprócz jego składu, dobrze jest zwrócić uwagę także na jego wygląd, aby był spójny z wizerunkiem całego wnętrza. Najlepiej sprawdzają się dywany na podłogę ogrzewaną o minimalistycznej stylistyce, pozbawione krzykliwych wzorów, które doskonale wkomponują się zarówno w aktualne, jak i przyszłe kompozycje wnętrzarskie.

Chodnik Vera 2.0 BIO z tworzywa Biovyn uzyskanego z oleju drzewnego, Pappelina

Jak dbać o dywan na ogrzewaną podłogę?

Każdy dywan, także ten na ogrzewaną podłogę wymaga odpowiedniej dbałości o jego stan. Mowa tutaj głównie o jego regularnym czyszczeniu, aby pozbyć się z głębi włókien kurzu i drobinek zanieczyszczeń. Możemy zrobić to samodzielnie, czyszcząc powierzchnię dywanu za pomocą szczotki lub specjalnego odkurzacza z użyciem dedykowanych do tego celu detergentów. Warto oddawać dywan na ogrzewaną podłogę do czyszczenia u profesjonalnych firm, które kompleksowo zadbają o stan dywanu.

Chodnik Edit Brick, Pappelina

Dywan na podłogę ogrzewaną uczyni wnętrze zdecydowanie bardziej przytulnym

Dywan na podłogę ogrzewaną nie tylko ogranicza ścieranie podłogi na najbardziej narażonych miejscach – niewątpliwie przyczyniają się do znacznego ocieplenia wnętrza pod względem jego wyglądu. Wykorzystując jasne dywany na podłogowe ogrzewanie, pomieszczenie zyskuje przytulny klimat, w którym chętnie przebywamy. Dodatkowo dają miłe uczucie pod stopami, dzięki czemu taki dywan może służyć również jako miejsce do siedzenia.

Chodnik Kotte Linen, Pappelina

Zobacz piękne dywany na podłogę ogrzewaną od Pufa Design

Osobom poszukującym dobrej jakości dywanu na podłogę ogrzewaną, polecamy skorzystać z propozycji produktów z bogatej listy asortymentu Pufa Design. Warto zwrócić uwagę między innymi na beżowe dywany marki Pappelina zawierające dekoracyjne obramowania w wielu różnych kolorach. We wnętrzach w stylu boho czy skandynawskim świetnie sprawdzą się nasze dywany szwedzkiej firmy, które tworzą je ręcznie. Występują one w wielu różnorodnych kolorach, z czego te w kolorach ziemi warto wkomponować w wymienione powyżej style aranżacji.

Chodnik Randy, Pappelina

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*