Jaką konsolę do salonu wybrać?

Konsole do salonu są meblami znanymi już od okresu baroku. Wywodzą się one z obiektów architektonicznych o tej samej nazwie, które służyły jako element podpierający stropy i balkonu, często z dekoracyjnymi aplikacjami. Zaadaptowany mebel stał się szczególnie pożądany na dworach francuskich i angielskich. Konsole do salonu funkcjonują także obecnie jako element służący do ekspozycji drobnych przedmiotów, na przykład wazonów czy figurek.

Konsola Forst Un’common

Gdzie warto postawić konsolę w salonie?

Konsolę w salonie możemy stawiać w różnych miejscach. Łatwość przenoszenia czyni je meblem mobilnym, dlatego w zależności od naszych preferencji pod względem zmian wystroju możemy ją lokować w niemal każdym miejscu salonu. Sprawdzą się zwłaszcza przy łącznikach i ściankach działowych, gdzie komody i szafki mogą okazać się zbyt duże. Stylowe konsole do salonu doskonale prezentują się przy oknie, a także strefie oddzielającej salon od kuchni. 

Konsola Slim One, Un’common

Rustykalna konsola do salonu to jeden najczęściej spotykanych wariantów mebla

Drewniana konsola jest niezwykle popularnym meblem spotykanym w wielu domach. Ich stylistyka dostosowana jest do wielu typów wnętrz. Meble z nogami w kolorze surowego drewna i białym blatem będą idealne do wnętrz skandynawskich, z kolei te w ciemniejszych odcieniach dobrze komponują się z elementami stylu rustykalnego. Wiele stylowych konsol do salonu tworzonych jest ręcznie, upodabniając je do mebli barkowych – takie produkty są szczególnym dodatkiem wnętrzarskim, na którym możemy eksponować wiele przedmiotów.

Konsola-biurko Rail, Menu

Nowoczesne konsole do salonu, które przyciągną uwagę

W ostatnich kilku latach szczególnie popularne stały się stylowe konsole do salonu, które cechuje prostota. Najczęściej są to meble o minimalistycznej konstrukcji, utrzymanej przeważnie w czarnym odcieniu. W górnej części posiadają one drewniany, dobrze zaimpregnowany blat. Takie nowoczesne konsole do salonu będą idealne przede wszystkim do wnętrz industrialnych, ale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pragniemy stworzyć wnętrze proste, aczkolwiek doskonale wyważone. Wiele nowoczesnych konsoli do salonu zyskuje efektowną formę poprzez zastosowanie modyfikacji dolnej części mebla, którą uzyskuje się dzięki metalowym elementom wywiniętym w przeróżne kształty, na przykład zwróconych grzbietami liter „C”, a także wszelkiego rodzaju esowate kształty. 

Biurko-konsola Shelter, Northern

Powiew luksusu wprowadzony do wnętrza dzięki konsoli do salonu glamour

Konsole glamour do salonu posiadają unikatową stylistykę wobec innych wariantów tego typu mebli. Wyróżnia je przede wszystkim wysoki połysk – dotyczy to zwłaszcza elementów konstrukcyjnych, na których wsparta jest górna część mebla. Konsole do salonu glamour mogą posiadać zarówno blat w kolorze białym, jak i czarnym – oba odcienie świetnie komponują się z pozostałymi elementami w odcieniu srebra. Dolna część konsoli do salonu w stylu glamour często posiada wyrafinowaną formę elementów podtrzymujących blat, nadając jednocześnie lekkości całemu meblowi.

Biurko-konsola Poet Table, Nordic Tales

Zobacz również:

Pufadesign

Odpowiedz


*