Przydatne wskazówki przy aranżacji nowoczesnej łazienki na poddaszu

Wydaje się, że projektowanie nowoczesnej łazienki na poddaszu jest trudne ze względu na specyficzną konstrukcję pomieszczenia. Jednak w zależności od wysokości ściany znajdującej się pod skosem, możemy zastosować różne rozwiązania wpływające na komfort w nowoczesnej łazience na poddaszu. Na niskiej ścianie można umieścić grzejnik, a w przypadku ścian o wysokości około 1,1 metra można instalować stelaż pod toaletę czy stojący bidet. Przy skosach można umieszczać wanny, należy jednak pamiętać o tym, by wysokość ściany była dostatecznie duża, by w wannie można przebywać w pozycji stojącej. W innych wypadkach warto zastosować wanny wolnostojące, oddalone od ściany, które są również wyznacznikiem nowoczesnych łazienek na poddaszu. Dodatkowo można zastosować prysznice, wyposażone głównie w przeszklone, eleganckie ścianki oraz drzwi.

Chodnik Kotte (sage), Pippeling

Nowoczesna łazienka na poddaszu – niepowtarzalne miejsce do relaksu

Aby stworzyć wyjątkowe miejsce do odpoczynku po jednym dniu, warto odpowiednio zaaranżować nowoczesną łazienkę na poddaszu. W tym celu należy zadbać o dostateczny dostęp światła słonecznego. Okna dachowe oświetlą przestrzeń, tworząc jednocześnie unikatową projekcję światła, która z jednej strony wyraźnie doświetli przestrzeń, a z drugiej strony stworzy bardzo oryginalny klimat.

Chodnik Carl, Pappelina

Oświetlenie łazienek na poddaszu w nowoczesnym stylu

W nowoczesnych łazienkach na poddaszu należy zastosować dodatkowe źródło światła. Doskonale sprawdzą się kinkiety, możliwe do nabycia w naszym sklepie internetowym, a także wiszące lampy. Dobrym pomysłem jest wykonanie lampy handmade. Do tego celu wykorzystuje się na przykład grubsze kawałki drewna, na które nawija się przewody kilku pojedynczych lamp. Istotnym aspektem projektowania nowoczesnej łazienki na poddaszu jest kolorystyka wnętrza.

Mały dywanik Ilda, Pappelina

Jaki wybrać kolor ścian?

Pomieszczenia znajdujące się na poddaszu nie są tak samo dobrze oświetlone jak pozostałe wnętrza, dlatego warto zastosować triki, które dodatkowo je rozświetlą. Sprawdzą się ściany pomalowane lub wykafelkowane w jasnych kolorach, które dodatkowo optycznie powiększą pomieszczenie. Charakter nowoczesnych łazienek na poddaszu warto przełamać kontrastującymi dodatkami, na przykład w kolorze czarnym.

Mały dywanik Sten, Pappelina

Produkty przydatne w nowoczesnej łazience na poddaszu

Atmosferę w nowoczesnej łazience na poddaszu tworzy nie tylko ogólny wystrój, ale także dodatki. Warto zadbać między innymi o artykuły, w których można przechowywać środki higieniczne, na przykład żel pod prysznic i szampon do włosów. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie ozdobnych słoików do przechowywania soli do kąpieli czy musujących kul. W nowoczesnych łazienkach na poddaszu nie może zabraknąć ręczników czy dywaników łazienkowych. Wyjątkowej atmosfery nadadzą świece, które zwiększą poziom relaksu po ciężkim dniu. Często w nowoczesnych łazienkach na poddaszu wykorzystuje się grafiki, które wiesza się na ścianie, nadające jednocześnie przytulnego klimatu wnętrzu.

Lampa Cassini Mini, UMAGE
  • Lampy z drewna
  • Prosta i minimalizm – cechy charakterystyczne nowoczesnych łazienek loftowych
  • Kinkiet loftowy do łazienki – stylowy dodatek wnętrza
  • Czym cechują się kinkiety rustykalne do łazienki?

Pufadesign

Odpowiedz


*