Jakie lampy ledowe warto wybrać do salonu?

Lampy ledowe do salonu są coraz częściej wykorzystywane do zapewnienia światła zarówno ogólnego, jak i miejscowego. Produkowane obecnie różnorodne modele oświetlenia LED do salonu pozwalają dostosować je do każdego rodzaju aranżacji wnętrz. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem pod względem wyboru nowoczesnych lamp ledowych do salonu, które będą efektownym dodatkiem wnętrzarskim.

Lampa LED Asteria Medium, Umage

Zalety oświetlenia LED do salonu

Oświetlenie ledowe do salonu jest coraz częściej wybierane przez konsumentów ze względu na szereg zalet, jakie posiada. Stosując lampy sufitowe LED do salonu, jak również kinkiety czy plafony realnie oszczędzamy energię elektryczną – według różnych szacunków nawet od 80 do 90%. Choć żarówki stosowane w lampach ledowych do salonu są nieco droższe w porównaniu z innymi rodzajami żarówek, to ich koszt w dosyć szybkim czasie się zwraca, na co wpływ ma długa żywotność żarówek. 

Lapa LED Asteria Medium, Umage

Najczęściej występujące warianty lamp ledowych do salonu

Poszukując odpowiedniego oświetlenia LED do salonu, mamy do wyboru przeróżne produkty różniące się nie tylko designem, ale także funkcjonalnością: 

– lampy sufitowe LED do salonu są niezbędnym elementem w każdym wnętrzu ze względu na światło emitowane na całe pomieszczenie. W tej grupie produktów możemy wyróżnić inne rodzaje lamp, w tym żyrandole do salonu LED przybierające przeważnie formę wiszącą, ale także plafony LED do salonu 

– kinkiety ledowe do salonu instalowane w konkretnych miejscach pomieszczenia 

– wysokie lampy stojące stawiane na podłodze, ale także małe lampy LED, które mogą być umieszczane na meblach. 

Lampa LED Cassini, Umage

Kinkiety ledowe do salonu pozwalające stworzyć nastrojowy klimat w pomieszczeniu

Ledowe kinkiety do salonu stanowią doskonałe dopełnienie lamp sufitowych. Wykorzystywane są głównie do wyodrębnienia stref w salonie, ale także do tworzenia przytulnego wnętrza. Kinkiety ledowe do salonu włączane zamiast górnych lamp będą świetnym rozwiązaniem podczas wspólnych seansów filmowych, jak również w czasie romantycznych kolacji we dwoje.

Jak dostosować klimat w pomieszczeniu z wykorzystaniem żyrandoli do salonu LED?

Żyrandole LED do salonu są ciekawą dekoracją całego wnętrza. Rodzaj zastosowanych żarówek ma główny wpływ na klimat panujący w salonie. Warto zasięgnąć porady specjalistów pod względem doboru odpowiedniego źródła światła. Do żyrandoli LED do salonu możemy wybierać zarówno zimne, jak i ciepłe barwy światła o szerokim zakresie temperaturowym. 

Lampa wisząca Hazel, Umage

Oświetlenie LED do salonu dobrze komponuje się z każdym stylem aranżacji wnętrz

Oferowane na rynku modele zarówno sufitowych lamp ledowych do salonu, jak i kinkietów LED do salonu pozwala dopasować je do różnorodnej stylistyki wnętrz. Modele przypominające lampy przemysłowe doskonale nadają się do wnętrz industrialnych, z kolei minimalistyczne lampy LED do salonu sprawdzą się w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Styl retro lamp i kinkietów LED do salonu uzupełni wiele rodzajów wnętrz – od boho po prowansalskie.

Lampa LED E27, Muuto

Zobacz również:

Pufadesign

Odpowiedz


*