Jaką konsolę na korytarz wybrać?

Konsola w korytarzu, czyli drobiazgi zawsze pod ręką

Konsola w korytarzu wzorowana na meblu z okresu baroku i rokoka, które stawiało się pod lustrem lub między oknami to element wyposażenia, który pozwoli Ci trzymać niezbędne drobiazgi pod ręką. Jest to bez wątpienia ogromne udogodnienie. Warto wspomnieć o tym, że konsola w korytarzu może być wykonana z różnych materiałów i mieć różną szerokość, wysokość i ogólne wymiary. Dlatego z całą pewnością każdy użytkownik znajdzie wśród dostępnych modeli coś, co najlepiej zaspokoi jego oczekiwania.

Biurko-konsola Poet Table, Nordic Tales

Jak zaaranżować konsolę w korytarzu?

Konsolę w korytarzu możesz zaaranżować na różne sposoby. Możesz na przykład ustawić na niej lustro, obraz lub rzeźbę. Warto zadbać o to, by konsola w korytarzu była dodatkiem praktycznym, to jest, zmieściła wszystkie potrzebne akcesoria – klucze, dokumenty, rękawiczki, czapkę i cokolwiek innego, czego potrzebujesz. Jedną z niezawodnych propozycji jest konsola Forst Un’common z szufladami, czyli miejscem idealnym do przechowywania niewielkich rzeczy. To zdecydowanie jest wielkie ułatwienie w organizacji. Mebel ten ma drewniany korpus i marmurowy blat. Jest wykonywany na zamówienie.

Biurko-konsola Shelter, Northern

Dlaczego warto mieć konsolę na korytarzu?

Konsola na korytarz to mebel ozdobny i praktyczny. Sprawdzi się nawet w niewielkiej przestrzeni, tym bardziej że dostępne są wąskie warianty. Dzięki konsoli w korytarzu możesz zaaranżować z reguły pustą przestrzeń tak, by zyskała dodatkowe funkcje. Poza tym mebel w dowolnym stylu – minimalistycznym, industrialnym, wiktoriańskim lub innym – zawsze prezentuje się ciekawie. Konsolę w korytarzu możesz dobrać do pozostałych mebli lub też wybrać taką, która nieco przełamie charakter wystroju Twojego mieszkania. Najważniejszą jej cechą jest jednak praktyczność, którą każdy definiuje na inny sposób. Z tego względu każda osoba wybierze inną konsolę, jako tą, którą uważa za idealną dla siebie i swoich potrzeb.

Konsola Slim Duo, Un’common

Konsolę w korytarzu możesz umieścić tuż przy drzwiach wejściowych

Popularnym rozwiązaniem jest ustawienie konsoli w korytarzu tuż przy drzwiach wejściowych. To wiele ułatwia – m.in. odkładanie torebki zaraz po przekroczeniu progu domu. Zwróć uwagę na to, że korytarze mają różną szerokość i długość, dlatego też w każdym lepiej sprawdzi się inna konsola. To cenna rada, ponieważ stanowi ułatwienie już na etapie projektowania mieszkania. Jeśli szukasz minimalistycznego, wąskiego mebla, sprawdź model Slim One Un’common dostępny z marmurowym blatem w kolorze białym lub czarnym. Przy małych korytarzach jego zaletą okaże się także niewielka wysokość, która przyczynia się do tego, że konsola nie zajmuje zbyt wiele miejsca, nie tracąc na użyteczności.

Szafka-konsola Hifive Black, Northern

Mebel, który dodaje charakteru

Konsola na korytarz to bez wątpienia mebel, który dodaje charakteru wnętrzu. Jest popularna już od wieków, jako mały stolik przyścienny, który sprawdzi się w wielu domach. Konsola w korytarzu może być utrzymana w niemal dowolnej stylistyce, co dodaje jej uroku. Do najpopularniejszych obecnie należą te oszklone, z elementami stalowymi lub marmurowymi.

Konsola Barbier, Zuiver

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*