Jaki stół okrągły do salonu wybrać?

Stół okrągły do salonu to trend, który sprawdzi się w większości wnętrz – skandynawskich, nowoczesnych, rustykalnych, a nawet industrialnych. Wystarczy dobrać odpowiedni projekt i rodzaj wykorzystanego w produkcji tworzywa. W zależności od charakteru wnętrza możesz wybrać stół okrągły do salonu drewniany, stalowy, czy marmurowy. Każdy z wymienionych jest tak samo modny. Jak najbardziej, ważna jest także funkcjonalność i komfort użytkowania mebla, dlatego zwróć uwagę na średnicę blatu i jego wysokość.

Stół SM120, Skovby

Okrągły stół rozkładany z krzesłami do salonu

Jeśli zastanawiasz się, co będzie najpraktyczniejsze, zwróć uwagę na połączenie okrągłego stołu rozkładanego z krzesłami do salonu. Możliwość zmiany średnicy blatu jest tu sporym atutem, który przyda się na przykład podczas domówek. Dobierając krzesła do stołu okrągłego do salonu, zwróć uwagę na ich wzajemne dopasowanie. Najlepiej decydować się na produkty od tego samego producenta, być może nawet z tej samej serii. Jeśli taka nie jest dostępna, sięgnij po ten sam odcień i tworzywo, z którego meble są wykonane.

Stół Comfort Circle (naturalny dąb), Umage

Stół okrągły do jadalni rozkładany

Stół okrągły do jadalni rozkładany nada się także do salonu, szczególnie tego o większym metrażu. Dlatego zachęcamy do kierowania się stylem i funkcjonalnością danego mebla. Stół okrągły do salonu może mieć teoretycznie inne przeznaczenie, niż sugeruje producent. Z tego powodu w głównym pomieszczeniu domu sprawdzą się zarówno modele jadalniane, jak i kawowe, których rozmiary różnią się od siebie.

Stół okrągły jadalniany SM33, Skovby

Salon z okrągłym stołem

Z całą pewnością, salon z okrągłym stołem prezentuje się stylowo. Dlatego zachęcamy do jego rozważenia, podczas urządzania wnętrza domu. Jest to mebel praktyczny, ale też uniwersalny i modny. Stół okrągły do salonu sprawdzi się w większości motywów dekoracyjnych. Polecamy na przykład oryginalny stolik Szycha Iwona Kosicka dostępny w czterech wielkościach. Oryginalna noga dodaje mu charakteru. Warto wspomnieć także o wykonaniu z litego drewna dębowego.

Stół okrągły Szycha, Iwona Kosicka Design

Okrągły stół w małym salonie

Okrągły stół w małym salonie to sposób na urozmaicenie niepozornego pomieszczenia. Wystarczy dobrać odpowiednią wielkość, by osiągnąć wymarzony efekt. Do małych salonów polecamy wybór modeli kawowych. Stół okrągły do salonu o mniejszej powierzchni powinien być także stosunkowo lekki, by w przypadku wystąpienia takiej potrzeby, łatwo było go przesunąć. To cenna cecha w przypadku niewielkich pomieszczeń, zwłaszcza kiedy nagle potrzebne jest więcej miejsca.

Stół SM112, Skovby

Okrągły stół w salonie aranżacje

Aranżacji okrągłego stołu w salonie jest wiele. Warto tu zwrócić szczególną uwagę na projekt samego mebla. Inaczej urządzi się wnętrze z okrągłym stołem do salonu na jednej nodze, a inaczej z klasycznym modelem stojącym na czterech. Podobnie jest z jego wielkością i ewentualną funkcją rozkładania. W dobieraniu stołu okrągłego do salonu ważna jest praktyczność. Możesz ustawić go na środku, tuż przy sofie i fotelach lub w rogu w otoczeniu krzeseł, na których będą zasiadać domownicy i goście.

Okrągły stół Base, Muuto

Zobacz także:

Pufadesign

2 komentarze

  1. Dla stołów okrągłych kluczowe może być oświetlenie z góry, co znakomicie podkreśla ich symetryczną formę i tworzy przyjemną atmosferę przy stole. Dobrze dobrany żyrandol lub lampa wisząca może zwiększyć efekt stylowy, którego oczekujesz po wybranym stole. Dla stołów wykonanych z naturalnego drewna idealnie pasują lampy o ciepłym, naturalnym odcieniu światła, które podkreślają głębię i teksturę drewna. W przypadku stołów stalowych lub marmurowych, oświetlenie może być nieco bardziej dramatyczne, używając światła zimnego, które kontrastuje z powierzchnią stołu i tworzy intrygujący efekt. Warto zauważyć, że wybór oświetlenia do stołu okrągłego powinien uwzględniać jego funkcję. Czy będzie to miejsce do codziennych posiłków, miejsce do pracy, czy może miejsce do spotkań towarzyskich.

Odpowiedz


*