Kinkiety do kuchni ledowe łączące funkcjonalność z estetyką

Kinkiety do kuchni ledowe doskonale uzupełniają źródło światła ogólnego, tworząc tym samym użyteczne oświetlenie, przydatne zwłaszcza podczas prac kuchennych, czyli przygotowywania posiłków. Z drugiej strony kinkiety LED do kuchni pozwolą stworzyć oprawę dla kuchennej ściany, głównie za sprawą sposobu rozchodzenia się światła, są także przydatne podczas kolacji spożywanych przy kuchennym stole. 

Kinkiet Arigato, Grupa Studio

Gdzie warto umieścić kinkiety ledowe do kuchni?

Ledowe kinkiety do kuchni warto umieścić w taki sposób, by były one jak najbardziej funkcjonalne. Polecane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zastosowane dodatkowego, nieco mocniejszego źródła światła. Można je wykorzystać zarówno nad kuchennym blatem, jak i nad kuchennym piecem czy stołem.

Kinkiety kuchenne LED oświetlające blat roboczy

Kinkiety do kuchni ledowe doskonale nadają się do wykorzystania jako źródło światła zamiast oświetlenia meblowego. Sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi pomieszczeniami o sporej powierzchni, gdzie nie instaluje się górnych szafek. Takie kinkiety ledowe do kuchni skutecznie oświetlą powierzchnię blatu roboczego podczas przyrządzania posiłków. 

Kinkiet Ambit, Muuto

Niebanalny pomysł na dekorację z wykorzystaniem ledowych kinkietów do kuchni

Kinkiety do kuchni ledowe służą przede wszystkim, jako źródło światła, ale z powodzeniem mogą zastąpić grafiki na ścianach oraz półki z wazami czy ozdobnymi figurkami. Ciekawym rozwiązaniem są ledowe kinkiety do kuchni nawiązujące do klimatu wnętrza. Występują one między innymi w kształcie filiżanek ze spodkami, których światło przypomina rozchodzącą się parę znad gorącego napoju. 

Kinkiety Baluna, Grupa Studio

Kinkiety do kuchni ledowe w wydaniu retro

Kinkiety do kuchni ledowe występują w przeróżnych formach, co czyni je jednym z najbardziej uniwersalnych dodatków wnętrzarskich. Wśród konsumentów dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza kinkiety do kuchni w stylu retro, często z gustownie wygiętymi elementami metalowymi, przypominające roślinne gałązki. Takie kinkiety ledowe do kuchni posiadają przeważnie mleczny klosz, emitujący subtelne światło.

Kinkiet Balance, Nordlux

Nowoczesne warianty ledowych kinkietów do kuchni

Dodatki wnętrzarskie sprawiają, że pomieszczenia nabierają unikatowego charakteru. Są nimi przykładowo nowoczesne kinkiety ledowe do kuchni. Występują w formie efektownych kinkietów w kształcie prętów oraz sześcianów, konsumenci chętnie sięgają również po produkty utrzymane w stylistyce industrialnej. 

Kinkiet Clava Up Wood, Umage

Odpowiednia żarówka sercem każdego kinkietu ledowe do kuchni

Każdy ledowy kinkiet do kuchni wymaga zastosowania dobrej jakości żarówek LED, czyli produktów o długiej żywotności, wpływających na realne zmniejszenie rachunków za prąd. Należy zwracać szczególną uwagę na moc żarówek. Te o większej mocy warto wykorzystać nad kuchennym blatem, z kolei te o mniejszej mocy sprawdzą się na przykład nad stołami. W zależności od naszych preferencji, do ledowych kinkietów kuchennych możemy dobrać światło o różnej barwie, zarówno ciepłej, zimnej, jednakże to światło zbliżone barwą do naturalnego jest najbardziej polecane do każdej kuchni.

Pufa Design

Odpowiedz


*