Jakie szafy hotelowe wybrać?

Szafy do hoteli powinny łączyć w sobie dwie ważne cechy – funkcjonalność i estetykę. Oba aspekty znacząco wpłyną na komfort korzystających z mebli gości. Szafy hotelowe muszą być pojemne. Dlatego warto wybierać modele większe, w których z łatwością zmieszczą się ubrania przygotowane na wyjazd. Nie trzeba wybierać modeli do zabudowy, wystarczą klasyczne warianty mebli. Ważne jest jednak to, by estetycznie dobrze zgrały się z wystrojem pokoju. Z tego powodu najlepiej wybierać szafy do hoteli pochodzące z tej samej serii, co pozostałe meble.

Szafka Jalousi, Normann Copenhagen

Szafy do hoteli – o czym warto pamiętać?

Warto pamiętać, by szafy hotelowe były praktyczne. Oznacza to m.in., że powinien być zapewniony łatwy dostęp do każdego ich zakamarka – półki lub wieszaka. Z pewnością każdy gość doceni ten fakt. Co więcej, szafy hotelowe należy zaopatrzyć w wieszaki na ubrania, by ułatwić osobom zatrzymującym się w lokalu przechowywanie odzieży. Zwróć uwagę także na to, czy meble są solidnie i dobrze złożone – tutaj rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy fachowca.

Szafka modułowa z drzwiami, String Furniture- system String®

Szafy ubraniowe hotelowe – jakie powinny być?

Szafy hotelowe powinny współgrać z resztą wystroju, szczególnie z pozostałymi meblami. Z tego powodu zachęcamy do wyboru gotowych kompletów lub elementów wchodzących w skład jednej serii. Szafy ubraniowe hotelowe powinny być także pojemne. Dlatego najlepszym wyborem są modele szerokie i mające dodatkowe półki. Jedną z możliwości są także szafy hotelowe bez drążka na odzież, jednak z półkami, gdzie będzie można ułożyć elementy garderoby. Takim modelem jest Jalousi Normann Copenhagen. Jest to mebel wysoki na 180 cm, szeroki na 55 cm i głęboki na 40 cm. Te wymiary są komfortowe w użytkowaniu, dlatego sprawdzą się w hotelach.

Szafka Jalousi, Normann Copenhagen

Stylowe szafy hotelowe

Stylowe szafy hotelowe są na ogół utrzymane w duchu minimalizmu. Bardzo często ich design opiera się na elementach drewnianych w naturalnym kolorze, ewentualnie połączonym z bielą. Szafy hotelowe mogą być jednak także czarne lub być wyposażone w elementy kontrastowe. Ten aspekt zależy od wystroju całego wnętrza i tego, co najlepiej wpisuje się w zamysł projektanta. Warto pamiętać, że dekoracje i wyposażenie lokalu, w tym szafy hotelowe mają wpływ na odczucia gości i ich komfort. Z tego powodu zachęcamy do wyboru mebli najwyższej jakości.

Szafka modułowa z przesuwnymi drzwiami, String Furniture- system String®

Ważny jest komfort gości

Zdecydowanie, w wystroju pokoi gościnnych, w których skład wchodzą szafy hotelowe, ważny jest komfort gości. Dlatego tak ważne są odpowiednie wymiary mebli. Szafy do hoteli powinny mieć wygodną wysokość, szerokość i głębokość. Te aspekty znacząco wpływają na możliwości przechowywania ubrań. Niektóre szafy hotelowe stoją na nóżkach, jednak ma to głównie wpływ na estetykę mebla. Najlepszym rozwiązaniem będą warianty, które łączą w sobie drążek do wieszania odzieży i półki, w tym półkę na buty. Takie szafy hotelowe możemy uznać za najpraktyczniejsze i tym samym najrozsądniejsze w przypadku pokoi gościnnych. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie w wystroju kilku różnych mebli o podobnym przeznaczeniu, co także zostanie docenione przez gości.

Szafka Jalousi, Normann Copenhagen

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*