Okrągły stół do kuchni – funkcjonalność i niezwykle ciekawy design

Okrągły stół do kuchni to połączenie oryginalnego designu i praktyczności w jednym meblu. Tego typu elementy wyposażenia na ogół mają mniejszą średnicę blatu i doskonale sprawdzają się do spożywania przy nich posiłków. Z tego powodu okrągły stół do kuchni to odpowiednia propozycja dla rodziny, która lubi jeść posiłki w kuchni. Warto wybierać modele solidne, na przykład z porządnie wykonanym drewnianym blatem.

Stół Comfort Circle (ciemny dąb), Umage

Jaki stół kuchenny okrągły wybrać?

Stół kuchenny okrągły powinien mieć przede wszystkim odpowiednią średnicę i wysokość. Te dobiera się do potrzeb użytkownika – im więcej osób przy nim zasiada, tym powinien być większy. Okrągły stół do kuchni musi być także odporny na zabrudzenia i zalania, jak również łatwy w pielęgnacji, co jest ogromnym udogodnieniem.

Stół Comfort Circle (naturalny dąb), Umage
Stół Comfort Table (detal), Umage

Stolik okrągły do kuchni to modny detal

Stolik okrągły do kuchni to aktualnie bardzo dobrze wpisujący się w trendy wnętrzarskie detal. Szczególnie mowa tu o modelach nawiązujących do klasyki, wykorzystujących w projekcie drewno lub stal. Okrągły stół do kuchni może mieć dowolny kolor, który dobiera się do całości wystroju. Ciekawą opcją jest stół jadalniany Comfort Circle z blatem z płyty MDF i nogami z litego drewna dębowego. Jego średnica wynosi 120 cm, a wysokość – 74,7 cm.

Stół Comforte Circle (naturalny dąb), Umage

Okrągły stół kuchenny do nowoczesnego wnętrza

Okrągły stół do kuchni sprawdzi się także w nowoczesnym wnętrzu. Do takich pomieszczeń warto wybierać meble o niecodziennej, nieco futurystycznej formie. Tym, co w okrągłym stole kuchennym odpowiada za jego oryginalność, może być też wykorzystane tworzywo. Tutaj warto wspomnieć o stali i szkle.

Stół okrągły kuchenny w stylu skandynawskim

Stół okrągły kuchenny jest idealną opcją do mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim. Minimalistyczne, proste i jasne wnętrza doskonale połączą się z jego formą. Okrągły stół do kuchni w stylu skandynawskim może być wykończony w kolorach takich jak, np.: biel, czerń, czy brąz.

Stół SM120 (blat z czarnego nano laminatu), Skovby

Mały okrągły stół do kuchni

Mały okrągły stół do kuchni jest wspaniałą propozycją do zastosowania w kawalerkach. Jego średnica z pewnością wystarczy dla jednej lub dwóch osób. Jest to więc model praktyczny, ale niezajmujący zbyt wiele miejsca. Mały okrągły stół do kuchni może z powodzeniem zastąpić mebel jadalniany, a nawet przydać się podczas gotowania, jeśli na blacie nie ma zbyt wiele wolnego miejsca.

Stół Base (blat z czarnego linoleum), Muuto

Okrągły stół z krzesłami do kuchni

Okrągły stół z krzesłami do kuchni z powodzeniem zastąpi stół jadalniany, jeśli w domu nie ma wyznaczonego na ten cel osobnego pomieszczenia. Jego rozmiar wówczas należy dobrać do ilości osób, które mają spożywać codziennie posiłek. Okrągły stół do kuchni powinien być dopasowany kolorystycznie do krzeseł, które przy nim stoją. Jeśli szukasz czegoś większego, zastanów się nad stołem rozkładanym Skovby SM33 dostępnym aż w czternastu wariantach.

Jak rozkłada się stół SM33 Skovby

Okrągły stół do małej kuchni

Okrągły stół do małej kuchni to coś, co ma szansę sprawdzić się dla jednej osoby lub pary, która ma zamiar codziennie jadać przy nim posiłki. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ale za to dostarcza go na tyle, by komfortowo z niego korzystać. Okrągły stół do kuchni o mniejszej powierzchni powinien być także lekki, by w razie potrzeby można było go przesunąć. Ważne jest także to, w którym miejscu mebel zostanie ustawiony.

Stół Comfort Circle, Umage

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*