Kinkiet loftowy do łazienki – stylowy dodatek wnętrza

Kinkiet loftowy do łazienki to nieodzowny element aranżacji wnętrz według stylu, który stał się popularny w Polsce na przełomie wieku XX i XXI. Pomieszczenia loftowe charakteryzują się dużą przestrzenią, gdyż według założeń jest to styl projektowania wnętrz budynków, które wcześniej pełniły funkcję przemysłową. Były to głównie budynki fabryk, hut i browarów zaadaptowane w celach mieszkalnych. Istotnym elementem wyposażenia wnętrz urządzonych w myśl tego stylu jest oświetlenie. Łazienkowy kinkiet loftowy doskonale oświetli pomieszczenie i wprowadzi unikalny klimat. Najczęściej kinkiety loftowe do łazienki tworzone są z metalu z powłoką w kolorze czarnym. Taka lampa pasuje do całości wnętrza, wykończonego cegłą lub betonem wraz z elementami metalowymi, także w kolorze czarnym. Artykuły dostępne w naszym sklepie internetowym pozwalają na dobranie odpowiedniego kinkietu loftowego do łazienki.

Kinkiet Cast, Menu
Kinkiet Staple, Menu

Jaki kinkiet loftowy nadaje się do łazienki?

Wygląd kinkietu loftowego do łazienki to nie wszystko. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy kierować się rodzajem tworzywa, z którego wykonany jest kinkiet. Powinny to być materiały odporne na działanie wilgoci i podwyższonej temperatury, która panuje w łazience na przykład po długiej i gorącej kąpieli. Dzięki odpowiednim tworzywom łazienkowy kinkiet loftowy będzie odporny na działanie mikroklimatu panującego w łazience, co wpłynie na długą żywotność produktu. Istotne jest także, by kinkiet loftowy do łazienki był łatwy do utrzymania w czystości, co znacznie ułatwi utrzymywanie porządku. Kinkiety loftowe instaluje się w łazience w miejscach, w których wymagane jest zastosowanie oświetlenia punktowego, dlatego sprawdzą się przede wszystkim przy lustrze. Dzięki kinkietom loftowym do łazienki stworzymy niepowtarzalny efekt przytłumionego światła, które pozwoli się wyciszyć podczas kąpieli.

Kinkiet Plus, ENOstudio
Kinkiet Blush, Northern

Kinkiety loftowe do łazienki wykonane samodzielnie

W ostatnich kilku latach rozpowszechnił się ruch less waste, który odnosi się do ograniczania odpadów i nadawania przedmiotom drugiego życia. Można to także zastosować przy kinkietach loftowych do łazienki. Często na targach staroci można zakupić stare lampy, które wcześniej służyły jako źródło oświetlenia w fabrykach czy magazynach. Z powodzeniem taki produkt możemy wykorzystać jako łazienkowy kinkiet loftowy. Sprawdzą się głównie kinkiety z metalową osłoną w postaci krat wraz z mlecznym szkłem, a także lampy z metalowym kloszem, do których można przymocować uchwyt, dzięki czemu z lampy powstanie kinkiet loftowy do łazienki. Zakupione przedmioty należy oczyścić i zakonserwowana. W ten sposób uzyskamy oryginalne źródło światła w łazience. Warto zatem korzystać z targów staroci, antykwariatów, a także zajrzeć do piwnicy naszych rodziców czy dziadków. Kto wie, być może tam znajdziemy atrybut, który możemy wykorzystać jako kinkiet loftowy do łazienki?

Kinkiet TR Bulb, Menu
Kinkiet Tip, Muuto
  • Kinkiety ogrodowe
  • Czym cechują się kinkiety rustykalne do łazienki?
  • Kinkiet drewniany do łazienki – wyznacznik stylu skandynawskiego
  • Kinkiety kryształowe do łazienki – stylowa ozdoba wnętrza

Pufadesign

Odpowiedz


*