Jaki chodnik do kuchni wybrać? Poznaj ten stylowy dodatek wnętrzarski

Wybierając chodniczek do kuchni, tworzymy wnętrze spójne i przytulne, w którym chętnie będziemy spędzać czas. Mnogość rozmiarów, wzorów i kolorów tego typu dodatków pozwala dostosować je do każdego stylu aranżacji. Oprócz wyglądu, warto jest zwrócić uwagę także na szereg cech, jakimi powinien wyróżniać się każdy chodnik do kuchni. Ten temat szerzej poruszamy poniżej.

Chodnik Sten, Pappelina
Chodnik Olle, Pappeln

Jaki chodnik do kuchni będzie najlepszy?

Chodniczki do kuchni wyróżniają się bogatym wzornictwem, co pozwala komponować je z każdym stylem aranżacji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby był on funkcjonalny. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z syntetycznych surowców, które nie będą chłonęły płynów i w łatwy sposób będzie można je utrzymać w czystości. Za jedne z najlepszych uważane są chodniki do kuchni wykonane z włókien polipropylenowych, które są wysoce funkcjonalne, a przy tym dobrze prezentują się na podłodze.

Chodnik Vera, Pappelina

Chodnik do kuchni powinien być łatwy do utrzymania w czystości

Chodniczki do kuchni często narażone są na zachlapanie płynami oraz na kontakt z innymi zanieczyszczeniami, które spadają na podłogę. Dobrze jest zatem wybierać produkty, które w łatwy sposób będzie można utrzymać w czystości. Wiele chodników do kuchni przeznaczonych jest do prania w pralce, co znacznie ułatwia ich czyszczenie. Taki chodnik warto jest co jakiś czas oddawać do czyszczenia w profesjonalnych pralniach, gdzie będzie on dobrze odkurzony, wytrzepany i wyczyszczony.

Chodnik Vera (army), Pappelina

W którym miejscu umieścić chodniczek do kuchni?

Osoby zajmujące się aranżacją wnętrz wskazują, że chodniczek do kuchni najlepiej jest umieścić na podłodze wzdłuż kuchennego blatu. Należy jednak zaznaczyć, że powinien być on położony w odległości około 30 centymetrów od krawędzi szafki kuchennej. Dzięki temu ogranicza się ryzyko zachlapania chodniczka bulgoczącym na kuchence sosem czy tłuszczem. 

Chodnik Ada (grey), Pappelina

Czym wyróżniają się nowoczesne chodniki do kuchni?

Nowoczesne chodniczki do kuchni wyróżniają się przede wszystkim unikatowym designem. Za najmodniejsze uważa się te z nieregularnymi wzorami, przypominającymi rozprowadzone plamy. Wiele nowoczesnych chodników do kuchni zawiera także geometryczne wzory w biało-czarnych barwach, które doskonale prezentują się w kuchniach z białymi frontami.

Chodnik Ada (brown), Pappelina

Antypoślizgowy chodnik do kuchni zapewni bezpieczeństwo podczas prac wykonywanych w kuchni

Wybierając chodniczek do kuchni, warto zwrócić uwagę na to, aby był on antypoślizgowy. Dzięki temu nie będzie on przesuwał się pod wpływem chodzenia po nim, co ma szczególne znaczenie podczas prac kuchennych. Chodnik trzyma się w jednym konkretnym miejscu, nie przesuwa się i nie zwija, przez co minimalizuje się ryzyko potknięcia się. Antypoślizgowy chodniczek do kuchni jest wybierany głównie do domów, gdzie mieszkają małe dzieci oraz osoby starsze, ale sprawdzą się one w każdym domu.

Chodnik Max (ochre), Pappelina

Wysokiej jakości chodniki do kuchni w ofercie sklepu internetowego Pufa Design

Osobom poszukującym dobrego chodnika do kuchni z pewnością do gustu przypadną produkty z naszego sklepu internetowego. W kuchni świetnie sprawdzą się dywany szwedzkiej marki Pappelina, zwłaszcza te dwustronne, które można odwracać w zależności od preferencji. Są one dwukolorowe z kolorystyką utrzymaną na zasadzie awersu i rewersu.

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*