Okrągły stół do jadalni – praktyczny i stylowy

Okrągły stół do jadalni jest jednym z klasycznych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Jest także niezwykle praktyczny, szczególnie kiedy mowa o modelach rozkładanych, których średnicę możesz regulować według własnych potrzeb. Okrągły stół do jadalni na ogół jest wykonywany z drewna najwyższej jakości. Sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, rustykalnym i niemal w każdym innym. Wystarczy dobrać odpowiedni design do całości wystroju mieszkania.

Stół okrągły jadalniany SM120, Skovby

Jaki okrągły stół do jadalni wybrać?

Najbardziej klasyczną i tym samym – najczęściej wybieraną opcją jest okrągły stół do jadalni drewniany na czterech solidnych nogach. Ważne, by mebel ten miał odpowiednie wymiary, to jest nie tylko średnicę blatu, ale też wysokość. Te cechy znacząco wpływają na komfort osób zasiadających do wspólnego posiłku. Jedną z propozycji jest stół okrągły jadalniany SM112 Skovby dostępny aż w dziesięciu wariantach, do których należą lakierowany dębowy fornir, olejowana lita dębina i lakierowany fornir z wiśni. Jego zaletą jest nie tylko solidne i stylowe wykonanie, ale też możliwość rozkładania. Dzięki niej możesz ugościć znacznie większą liczbę osób.

Stół okrągły jadalniany SM112, Skovby

Okrągły stół do jadalni rozkładany

Okrągły stół do jadalni rozkładany jest najpraktyczniejszą opcją, jaką możesz wybrać. W zależności od tego ile osób zasiada do posiłku, możesz regulować jego średnicę. Zdecydowanie jest to spory atut tego typu mebli. Okrągły stół do jadalni po rozłożeniu zmienia swoją formę, jednak nadal zachowuje klasyczny i elegancki design. Dlatego warto rozważyć jego zakup, szczególnie jeśli mowa o wystroju wnętrza dla większej rodziny. Do praktycznych rozkładanych stołów okrągłych możemy zaliczyć model Skovby SM116, którego dostępnych jest osiem wariantów. Mowa tu m.in. o lakierowanym fornirze z orzecha włoskiego, lakierowanym dębowym fornirze, czy dębowym fornirze lakierowanym na biało. Jego długość jest regulowana i może sięgać od 142 cm do 182 cm. Na uwagę zasługuje także jego oryginalny, minimalistyczny projekt.

Stół okrągły jadalniany SM33, Skovby

Duży okrągły stół do jadalni to coś, co warto mieć

Duży okrągły stół do jadalni przyda się w każdym domu. Nie tylko w przypadku wieloosobowej rodziny, ale też przyjęć, kiedy zasiadają do niego wszyscy goście. Duży okrągły stół do jadalni z solidnego drewna może stać się także jej główną ozdobą. Wystarczy wybrać model o oryginalnym designie. Jak najbardziej, swój ideał znajdą też zwolennicy klasyki. Tutaj warto zaproponować meble na czterech nogach oparte na minimalistycznym projekcie. Warto także zwrócić uwagę na kolor materiału, z jakiego okrągły stół jadalniany jest wykonany. Dobrą radą jest to, by dopasować go do całokształtu wystroju wnętrza, co możesz uzyskać, dobierając odpowiednie wykończenie.

Stół okrągły Szycha, Iwona Kosicka Design

Liczy się praktyczność

W przypadku okrągłego stołu do jadalni najważniejsza jest praktyczność mebla. Dlatego warto wybrać odpowiednią średnicę blatu, wysokość, zdecydować, czy powinien być rozkładany. Istotny jest jednak także design. Okrągły stół do jadalni powinien uzupełniać wystrój wnętrza. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór spośród modeli, których producenci pozwalają na dobranie jednego z kilku wariantów wykonania mebla.

Stół okrągły Base Table ø110cm, Muuto

Zobacz również:

Pufadesign

Odpowiedz


*