Jak oświetlić ścianę z cegły?

Oświetlenie ściany z cegły pozwala wyeksponować unikatową fakturę materiału, a także kunszt i precyzję tak stworzonej dekoracji. Oświetlenie ściany z cegły możemy zastosować z wykorzystaniem różnego typu produktów, które będą nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także praktycznym. Skutecznie doświetlą one wnętrze, tworząc funkcjonalne źródło światła w każdym pomieszczeniu domu. 

Kinkiet Rime, Muuto

Jakie produkty zastosować do stworzenia designerskiego oświetlenia ściany z cegły?

Do wyeksponowania ściany z cegły z powodzeniem można wykorzystywać szeroki wachlarz asortymentu oświetleniowego. Doskonale sprawdzą się między innymi kinkiety w różnorodnej formie – zarówno w kształcie przypominającym lampki biurkowe, jak i regularne formy w postaci sześcianów czy prostopadłościanów. Oprócz kinkietów do oświetlenia ściany z cegły warto wykorzystać lampy wiszące na stosunkowo długich przewodach. Nadają się one głównie do miejsc wyznaczonych na stoliki kawowe – będą one jednocześnie funkcjonale, ale także podkreślą dekorację ściany. Polecamy zastosować także lampy stojące, wsparte na długim stojaku, które spełnią funkcję podobną do wspomnianych wcześniej lamp wiszących.

Lampa Linear Steel, Muuto

Trendy w zakresie tworzenia designerskiego oświetlenia ściany z cegły

Aktualnie panujące trendy aranżacji wnętrz opierają się również o designerskie oświetlenie ściany z cegły. W tym celu poza kinkietami czy lampami korzysta się także z listew LEDowych umieszczanych na dole i górze ściany. Dzięki temu stworzymy nienachlaną, ale dobrze widoczną ozdobę pod postacią designerskiego oświetlenia na ścianie z cegły. Dobrym pomysłem jest zastosowanie fragmentu podwieszanego sufitu nad ścianą z cegły. Umieszczone na nim lampy skutecznie oświetlą przestrzeń ściany z cegły. 

Lampa stołowa Control, Muuto

Designerskie oświetlenie ściany z cegły dostosuj do wystroju całego wnętrza

Ściany z cegły są elementem dekoracyjnym wielu stylów aranżacji wnętrz. Oświetlenie takiej ściany warto zatem dostosować do ogólnych wyznaczników dekoracyjnych. Oświetlenie ściany z cegły jest nieodzownym aspektem stylu loftowego, gdzie z jednej strony pojawiają się elementy konstrukcyjne, takie jak rury czy cegła, a z drugiej strony spora wysokość ścian tworzy wrażenie sporej przestrzeni. Aby nieco ocieplić wystrój pomieszczeń, polecamy zastosować klimatyczne oświetlenie ściany z cegły. Bardzo dobrze komponują się również w stylu skandynawskim – w takich wypadkach najlepiej jest zastosować kontrastujące punkty oświetleniowe, które będą przykuwającym wzrok dodatkiem. 

Lampa stołowa Leaf, Muuto

Warto dostosować natężenie oświetlenia na ścianie z cegły, by wprowadzić unikalny klimat wnętrza

Oprócz lamp czy kinkietów służących jako oświetlenie na ścianie z cegły, dobrym pomysłem jest zadbanie o różne rodzaje żarówek i świetlówek. Pozwolą one nie tylko wyeksponować ozdobę ściany, ale jednocześnie wprowadzają pożądany klimat wnętrza. Oświetlenie na ścianie z cegły można oprzeć zarówno o światło zimne, jak i ciepłe. Ponadto dzięki odpowiedniemu ustawieniu źródła światła na ścianie z cegły, możemy stworzyć przytulny klimat we wnętrzu lub podkreślić fakturę ściany mocnym światłem. 

Żyrandol Ambit Rail, Muuto

Pufa Design

Odpowiedz


*