Czym wyróżnia się drewniana szkatułka na biżuterię?

Szkatułka drewniana na biżuterię to absolutny must have w domu każdej kobiety, która chętnie dopełnia swoją stylizację efektowną biżuterią. Drewniane szkatułki na biżuterię wywodzą się bezpośrednio ze skrzyń pancernych, w których przechowywano królewską biżuterię. W Polsce można oglądać m.in. szkatułkę w Świątyni Sybilli, która wyróżnia się bogatymi zdobieniami oraz kłódką zabezpieczającą przed kradzieżą. Choć współczesne drewniane szkatułki na biżuterię są zdecydowanie mniejsze od dawniej wykorzystywanych skrzyń, w dalszym ciągu sprawdzają się do przechowywania biżuterii w sposób uporządkowany. 

Szkatułka Małpka Spring Copenhagen
Szkatułka Żaba Spring Copenhagen

Sprawdź szkatułki drewniane na biżuterię od Pufa Design 

Szkatułki drewniane na biżuterię o oryginalnej stylistyce można znaleźć w sklepie internetowym Pufa Design. Na uwagę zasługują zwłaszcza minimalistyczne szkatułki wykonane z drewna dębowego, zaimpregnowanie woskiem pszczelim. Posiadamy także szkatułki drewniane na biżuterię o unikatowej stylistyce z wizerunkiem małp bądź żab, które rewelacyjnie będą prezentowały się we wnętrzach w stylu retro i co ważne, przechowają niezbędną biżuterię. 

Pudełko drewniane Diplo, Spring Copenhagen

Szkatułka drewniana stanowi także oprawę dla toaletki

Warto zaznaczyć, że drewniane szkatułki poza zasadniczą funkcją przechowywania biżuterii stanowią także dekoracyjny akcent we wnętrzu. Różnorodne warianty szkatułek drewnianych pozwalają na dopasowanie ich także pod względem innych ozdób znajdujących się w pomieszczeniu. Poza najczęściej wybieranymi produktami w kolorze naturalnego drewna panie mogą zdecydować się również na zakup szkatułek drewnianych w innych kolorach, na przykład bieli czy czerni, do których często dodaje się aplikacje z motywami kwiatów. Dzięki temu zyskują one typowo kobiecą stylistykę. 

Pudełka drewniane Diplo, różne kolory, Spring Copenhagen

Jak samodzielnie stworzyć drewniane pudełko na biżuterię?

Drewniane pudełko na biżuterię można stworzyć samodzielnie – wystarczy kupić pudełka z drewnianej sklejki, które można następnie dopasować do własnych potrzeb, na przykład poprzez dodanie dodatkowych przegródek. Kupno surowego pudełka przeznaczonego na szkatułkę stwarza szerokie pole możliwości pod względem ich dekorowania z użyciem farb, lakierów, a nawet fragmentów tapety, którymi powlekane jest pudełko. 

Szkatułka drewniana Serce, Spring Copenhagen

Poręczna drewniana szkatułka z lusterkiem

Ogromnym zainteresowaniem wśród pań cieszą się drewniane szkatułki z lusterkiem, które obecne jest przeważnie po wewnętrznej stronie otwieranych drzwiczek. Mają one tę zaletę, że można się w nich przejrzeć i zobaczyć, jaka biżuteria pasuje do makijażu czy fryzury. Ciekawym rozwiązaniem są także otwarte drewniane szkatułki z lusterkiem umieszczonym w specjalnym korytku. Takie lusterko jest nieco większe, dlatego przeglądanie się w nim jest zdecydowanie bardziej komfortowe. 

Lustro ze szkatułką Mirror Box, Spring Copenhagen

Praktyczna drewniana szkatułka z szufladami

Posiadaczkom sporej ilości ozdób i dodatków z pewnością przydadzą się drewniane szkatułki z szufladami. Pozwalają one w uporządkowany sposób przechować kolczyki, pierścionki, bransoletki czy łańcuszki.

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*