Gdzie najlepiej sprawdzą się białe lampy?

Białe lampy ze względu na swoją kolorystykę można łączyć na różne sposoby w każdym typie pomieszczeń. Niewątpliwą zaletą lamp w kolorze białym jest dodatkowe rozświetlanie pomieszczenia. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których nie dociera dostateczna ilość światła dziennego. Dostępne warianty białych lamp pozwalają dostosować je do wielu stylów aranżacji wnętrz, sprawiając, że całe pomieszczenie prezentuje się wyjątkowo gustownie.

Lampy Acorn, Bolia
Lampa na biurko Campa, Bolia

Najmodniejsze warianty białych lamp wiszących

Najmodniejsze modele białych lamp wiszących są produktami wspartymi na stosunkowo długich przewodach, sięgających kilkudziesięciu centymetrów. Wśród nich dominują białe lampy w kształcie przypominającym kroplę wody, które zestawione po 3 lub 4 obok siebie prezentują się wyjątkowo efektownie. Doskonale komponują się również wiszące lampy białe przypominające delikatną rozświetloną rosę, co dodaje do wnętrz klimatu w stylu glamour.

Lampa wisząca Bright Malus, Nordic Tales
Lampa stołowa Strap, Nordlux

Oświetlenie szynowe białe pozwoli podzielić pomieszczenie na strefy

Sporym zainteresowaniem cieszy się także białe oświetlenie szynowe. Wyróżnia się ono charakterystycznym wyglądem, przywodzącym na myśl lampy wykorzystywane w studiach nagraniowych czy fotograficznych. Dostępne na rynku oświetlenie szynowe białe sprawdza się do dzielenia pomieszczenia na strefy. Ma to zastosowanie na przykład w salonie połączonym z jadalnią – w ten sposób można oddzielić strefę dzienną od strefy jadalnianej, co stwarza także dodatkowy element przykuwający uwagę. 

Lampa wisząca biała – element ocieplający każde wnętrze

Wisząca biała lampa pozwala na stworzenie wyjątkowej, kontrastującej kompozycji, przykładowo w zestawieniu z czernią. Dzięki temu całe wnętrze zyskuje nieco rozświetlenia, ponieważ pomieszczenia z dominującą czernią mogą stawać się nieco toporne. Wykorzystanie białej lampy wiszącej wprowadzi zatem oryginalny akcent, podkreślający zastosowaną kompozycję aranżacyjną. 

Kolekcja lamp Ballet, Spring Copenhagen
Kolekcja lamp Ili Ili Of White, Grupa Studio

Biała lampa sufitowa w stylu retro będzie doskonałym dopełnieniem rustykalnych wnętrz

Sufitowa biała lampa bardzo dobrze wpisuje się w klimat przytulnych wnętrz, co warto wykorzystać w pomieszczeniach aranżowanych według założeń stylu rustykalnego. Doskonale prezentują się one w zestawieniu z naturalnym kolorem drewna, co wprowadza klimat sielskości. Z drugiej strony biała lampa sufitowa znajduje zastosowanie we wnętrzach skandynawskich, w których biel odgrywa dominującą rolę.

Kolekcja lamp Strand, Muuto

Gdzie warto wykorzystać nowoczesną białą lampę wiszącą?

Dostępne nowoczesne białe lampy wiszące stanowią oryginalną formę dekoracji wnętrz. Szczególnie chętnie wybierane są modele lamp w formie połączonych małych kul, ułożonych asymetrycznie. Wśród nowoczesnych wiszących białych lamp wymienić należy również inne, cenione przez konsumentów modele. Mowa tutaj o białych lampach w formie stożków czy posiadających klosz w nieregularnych kształtach – niewątpliwie będą one ozdobą jadalni czy salonu, wprowadzając jednocześnie oryginalny akcent świetlny. 

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*