Konsola w przedpokoju – mebel charakterystyczny dla stylu barokowego i rokoko

Konsola do przedpokoju jest meblem znanym od kilku wieków – były one nieodzownym elementem nurtu barokowego i rokoko, obowiązujących między XVI i XVIII wiekiem. Ówczesne meble posiadały specyficznie, esowato wygięte nogi. Były one bogato zdobione, z tłoczeniami i dodatkowymi aplikacjami, całość mebla najczęściej utrzymana w złotym kolorze lub zbliżonym do miedzi. Taka konsola złota do przedpokoju posiadała drewniany lub marmurowy blat, na którym eksponowano ozdobne wazy.

Biurko/konsola Rail, Menu
Konsola Forst, Un’common

Forma współcześnie tworzonych stolików-konsol do przedpokoju 

Obecnie tworzone konsole do przedpokoju przypominają meble produkowane w epoce baroku, zyskały one jednak nowocześniejszą formę. Spotkamy między innymi konsole do przedpokoju z szufladami, w których możemy przechowywać klucze czy inne drobnostki. Taki mebel sprawdzi się do wyeksponowania roślin doniczkowych, wazonów z ciętymi kwiatami, ale także rzeźbami i ramkami ze zdjęciami. 

Konsola Bloom Garden, Un’common

Konsole nadające się do małego lub wąskiego przedpokoju 

Odpowiednio dobrane konsole doskonale sprawdzą się w przypadku każdej wielkości przedpokoju. W przypadku pomieszczeń o stosunkowo niewielkiej kubaturze sprawdzą się małe konsole do przedpokoju, które będą wyróżniającym się meblem, jednocześnie nie zabierając dużej przestrzeni. Aby wnętrze optycznie wydało się większe, dobrze jest zastosować konsolę z lustrem do przedpokoju, przy którym dodatkowo możemy się przejrzeć i sprawdzić przygotowany outfit.

Konsole do przedpokoju nadające ton wnętrzom w stylu glamour 

Konsole do przedpokoju glamour występują w różnorodnej formie. Spotykamy między innymi produkty stworzone w oparciu o meble w stylu Ludwika XVI, czyli konsole ze specyficznie wygiętymi nogami. Do stylu glamour pasują również konsole do przedpokoju w prostym kształcie, ze srebrnymi wstawkami i białymi szufladkami. 

Biurko-konsola Shelter, Northern

Jakie konsole sprawdzą się w przedpokoju urządzonym według stylu skandynawskiego? 

Jasne pomieszczenia zaaranżowane zgodnie ze stylem skandynawskim wymagają zastosowania odpowiedniego rodzaju mebli. Sprawdzą się między innymi białe konsole do przedpokoju o prostej konstrukcji. W przypadku konsoli skandynawskich cechą charakterystyczną jest biały blat i szufladki oraz umieszczone pod kątem nogi w kolorze naturalnego drewna. 

Drewniane konsole do przedpokoju w stylu rustykalnym 

Konsole w stylu rustykalnym są idealne praktycznie do każdego typu wnętrz, dzięki temu, że wprowadzają, nadają charakter przytulności. Klasyczny styl drewnianej konsoli do przedpokoju sprawia, że można ją wykorzystywać także w salonie czy sypialni. 

Konsola Barbier, Zuiver

Nowoczesne konsole do przedpokoju z szufladkami 

Duża popularność mebli znanych jako konsole do przedpokoju spowodowała, że z powodzeniem zakupimy produkt dostosowany do każdego rodzaju wnętrza. Można wybrać przykładowo nowoczesne konsole do przedpokoju w wersji z szufladkami. Taki model spełnia nie tylko praktyczne oczekiwania, ale również świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Z łatwością znajdziemy także konsole do przedpokoju, które idealnie wkomponują się w loftowy styl. Konsole do przedpokoju loft charakteryzują się prostą, ale zaraz bardzo wyrazistą formą. Kluczowym elementem tego mebla jest regularna, metalowa rama w czarnym kolorze, do której montuje się gruby, drewniany pulpit.

Pufa Design

Odpowiedz


*