Ogród chiński – oryginalny krajobraz i nawiązania do filozofii

Ogród chiński to przestrzeń pełna zieleni, która przepełniona jest nieregularnymi kształtami, bujną roślinnością i nawiązaniami do kultury wschodniej. Często podczas jego urządzania inspirujemy się filozofią chińską. Skrawek zieleni w stylu prezentuje się niezwykle oryginalnie, jest doskonałym miejscem do odpoczynku od zgiełku otaczającego nas świata. Ciekawostką jest, że rośliny dobierane do ogrodu chińskiego mają znaczenie, przez które można określić je mianem amuletów, według tamtejszej filozofii.

Zestaw mebli ogrodowych Chill Out, Trimm Copenhagen

Jakie rośliny do ogrodu chińskiego wybrać?

Rośliny w ogrodzie chińskim nie są przypadkowe – każda ma swoje znaczenie. Interesującym faktem jest to, że czasami odbiega ono od skojarzeń panujących w Europie. Przykładem jest chryzantema – kwiat nagrobny, pogrzebowy, który w Chinach symbolizuje młodość, nieustające piękno. Ważny jest także kwiat lotosu nawiązujący do czystości duchowej i prawdy. Ogród w stylu chińskim powinien cieszyć oko również drzewem śliwy – znaku wiosny. Wykorzystując idealnie przycięte drzewko pensai, którego nazwa jest chińskim odpowiednikiem bonsai, możesz stworzyć w pojemniku miniaturowy krajobraz. To rozwiązanie także wspaniale sprawdzi się w ogrodzie chińskim.

Lampa ogrodowa bezprzewodowa SACKit Light, SACKit

Dodatki do ogrodu chińskiego

Ogród chiński obfituje także w tradycyjne dekoracje. Ważne są symbole wody – życia – i nasypy kamieni – nawiązujące do gór. Formacje kamienne muszą być jednak poukładane w obłych kształtach, by pozytywna energia przepływała w każdym zakątku. W ogrodzie chińskim możesz ulokować figurki zwierząt lub postaci mitycznych. Do najpopularniejszych należą żółw, lew i smok. W altanie warto umieścić naczynia z motywami chińskimi – na przykład napisami. Rozważ także solidną kadzielnicę, która również nawiąże do kultury wschodniej i wzmocni efekt estetyczny przestrzeni.

Krzesło wiszące Cocoon, Trimm Copenhagen

Ogród w stylu wschodnim to oaza spokoju

Zdecydowanie, ogród w stylu chińskim jest prawdziwą oazą spokoju. Zielona przestrzeń pełna motywów filozoficznych pozwoli Ci przenieść się wprost do egzotycznej Azji. Odpoczynek w ogrodzie chińskim jest jak podróż wzdłuż tego fascynującego kraju pełnego intrygujących zwyczajów. Kolejną zaletą tak urządzonego podwórka jest fakt, że roślinność, którą wykorzystasz, nie należy do oczywistych, często spotykanych w Polsce. Dzięki temu jest to doskonała przestrzeń do relaksu oraz spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Donice Podium, Bolia

W ogrodzie chińskim warto zorganizować przestrzeń relaksacyjną

Nie ulega wątpliwościom, że zorganizowana w ogrodzie chińskim przestrzeń relaksacyjna jest doskonałym pomysłem. W tej roli sprawdzi się wspaniale drewniana altana w stylu chińskim lub meble ogrodowe – drewniane ławki i stolik – rozmieszczone na świeżym powietrzu. Bardziej oryginalną opcję jest siedzisko bujane. Dla własnego komfortu, na meblach możesz ułożyć poduszki, które dodadzą im wygody. Ogród chiński to wspaniałe miejsce do odpoczynku, zapomnienia o natłoku obowiązków. Codzienne picie zielonej – lub innej – herbaty w takim otoczeniu wprawi Cię w dobry nastrój.

Zestaw krzeseł Paon, Houe

Pufadesign

Odpowiedz


*