Oświetlenie mebli kuchennych – nie tylko funkcjonalne, ale także efektowne

Oświetlenie pod meble kuchenne skutecznie doświetla przestrzeń roboczą. Oświetlenie mebli kuchennych jest niezwykle ważne podczas przygotowywania posiłków. Odpowiednio oświetlony blat roboczy gwarantuje bezpieczne przyrządzanie posiłków, przy jednoczesnym zwiększaniu precyzji podczas krojenia produktów. Zastosowanie oświetlenia pod szafki kuchenne znacznie ułatwia przygotowywanie dań, a także ogranicza zmęczenie wzroku. 

Lampa Snowflower, Spring Copenhagen

Jakie źródło światła zastosować pod szafki kuchenne?

Decydując się na instalację oświetlenia do mebli kuchennych, mamy do wyboru szeroki wachlarz produktów. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się odpowiednio dostosowane lampki pod meble kuchenne. Mają one formę płaskich źródeł światła, dlatego przeważnie nie wystają znacząco poza obrys szafki. Takie lampki występują w kształcie okrągłym oraz kwadratowym i prostokątnym, ale spotykamy również lampki przypominające spłaszczone czworościany, które subtelnie podkreślają design kuchni. Od kilku lat częstym wyborem wśród konsumentów jest oświetlenie szafek kuchennych LED, które w łatwy sposób się instaluje, dając jednocześnie spektakularny efekt świetlny.

Lampa Bright Barocco, Nordic Tales

Klimatyczne oświetlenie szafek kuchennych

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie mebli kuchennych wpływa nie tylko na funkcjonalność całego pomieszczenia, ale także na walory estetyczne, co ma szczególne znaczenie, gdy kuchnia służy również jako miejsce wspólnego spożywania posiłków. Oświetlenie pod szafkami kuchennymi pozwoli zatem nadać specyficznego klimatu we wnętrzu. Przydatne mogą się okazać kwadratowe panele świetlne o wymiarach zbliżonych do spodu szafki. Mleczna oprawa stworzy efekt przytłumionego światła, który będzie szczególnie pożądany podczas romantycznych kolacji. Zastosowanie punktowych lampek pod meble kuchenne pozwala stworzyć snop światła, będący dodatkową ozdobą kuchennej ściany. 

Lampy z kolekcji Cast, Menu

Nowoczesne oświetlenie mebli kuchennych

Ledy do szafek kuchennych instalowane są przeważnie w taki sposób, że przyciskiem uruchamia lub wyłącza się oświetlenie. Nowoczesne oświetlenie mebli kuchennych opiera się także o kontrolowanie źródła światła za pomocą pilota. Dzięki temu możemy nie tylko zmieniać natężenie oświetlenia, ale często także jego barwę, dostosowując ją do własnych upodobań czy stylistyki całego pomieszczenia.

Lampy Cornet, Umage

Efektowne oświetlenie do szafek kuchennych

W ostatnich latach popularne stało się instalowanie oświetlenia we wnętrzu szafek kuchennych. W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim ledy do szafek kuchennych. Występują one głównie na taśmach, które z łatwością zainstalujemy we wnętrzu szafki, na przykład na krawędzi każdej z półek. Tak zainstalowane ledy do szafek kuchennych polecane są zwłaszcza w tych kuchniach, gdzie ze względu na małą powierzchnię nie ma możliwości zastosowania ozdób na ścianach. Dekoracja w postaci oświetlenia w szafkach kuchennych z pewnością będzie przykuwała wzrok.

Lampa Ambit Rail, Muuto

Pufa Design

Odpowiedz


*