Jak urządzić biuro w domu?

Zastanawiając się, jak urządzić biuro w domu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim branżę, w jakiej działasz. Trzeba pamiętać, że inne sektory biznesu będą miały odmienne wymagania, co do przestrzeni pracy. Dla przykładu, osoby działające w branży kreatywnej będą potrzebowały miejsca na tak zwane “mapy myśli”, do czego świetnie sprawdzą się tablice korkowe. Z kolei ludziom wykonującym obowiązki biurowe przyda się ogrom odpowiedniego sprzętu – nie tylko drukarka, ale też niszczarka do dokumentów, faks. Jeśli chcesz praktycznie urządzić biuro w domu, dobierz najpotrzebniejsze akcesoria i meble, zachowując przy tym wolną przestrzeń, która zawsze okazuje się przydatna.

Biurko Field, We Do Wood

Biuro w domu – wygodne miejsce do pracy 

Biuro w domu powinno być przede wszystkim wygodnym miejscem do pracy. Oznacza to, że nie tylko musisz czuć się w nim swobodnie, ale także powinno sprzyjać kreatywnemu myśleniu, utrzymaniu skupienia. Podstawowym elementem wyposażenia biura w domu jest biurko. Wybierz takie, które zapewni Ci optymalną przestrzeń do położenia na niej komputera, organizera, notatnika i kalendarza. Jeśli chcesz, możesz ustawić na nim także drukarkę, jednak ona równie dobrze sprawdzi się na stoliku lub szafce tuż obok. Ważne jest także siedzisko. Ciekawą – wygodną i stylową – propozycją są m.in. krzesła obrotowe z serii Harbour. Ich zaletą jest praktyczny projekt, w którym zostały uwzględnione także podłokietniki, co zwiększa komfort siedzenia. 

Krzesło obrotowe Harbour Dining, Menu

Nowoczesne biuro w domu – gdzie przechowywać akcesoria?

Nie ulega wątpliwościom fakt, że biuro w domu powinno być zaopatrzone w praktyczne miejsce do przechowywania. W tej funkcji sprawdzą się doskonale komody, regały, półki oraz – co znacznie oryginalniejsze – wózki. Mowa tu o wózkach na kółkach takich jak Flow Muuto, który został wyposażony w trzy tacki, na których możesz posegregować dokumenty, planery lub teczki zawierające ważne rozpiski. Biuro w domu zaopatrzone w tego typu mebel będzie o wiele bardziej nowoczesne, stylowe oraz – przede wszystkim – funkcjonalne. Wózek możesz w każdej chwili przewieźć w dowolne inne miejsce w pomieszczeniu, a nawet w budynku.

Wózek Flow, Muuto

Biuro w domu inspiracje – miejsce dla gości 

Zdarza się, że w biurze domowym przyjmujemy gości – kontrahentów, klientów. Dlatego też warto przygotować dla nich wygodne miejsce do odpoczynku. Tutaj warto wymienić niewielkie kanapy – jedno- lub dwuosobowe, które są wprost idealne do biura w domu. Zajmują mniej miejsca niż klasyczne modele oraz są znacznie bardziej komfortowe niż krzesła, które można spotkać w większości miejsc tego typu. 

Sofa 2-osobowa Rest, Muuto

Biuro w domu aranżacje – na co warto zwrócić uwagę? 

Stylowe, funkcjonalne i modne aranżacje biura w domu to temat rzeka. Tak naprawdę, możemy urządzić miejsce do pracy we własnym mieszkaniu, jak tylko chcemy. Ważne, by było praktyczne, funkcjonalne. Ciekawym sposobem na wprowadzenie spójności w wystroju biura w domu jest zachowanie pasującej do siebie kolorystyki. Dobrze pracuje się w jasnych, nasłonecznionych miejscach, dlatego zachęcamy do wyboru białych mebli, które dodadzą pomieszczeniu nuty oryginalności. 

Lampa stołowa Strap, Nordlux Design For The People

Projekt biura w domu możesz zlecić profesjonalistom 

Wiele osób decyduje się na zlecenie wykonania projektu biura w domu doświadczonym fachowcom. Bez wątpienia jest to wygodna opcja, ponieważ nie musisz angażować się w urządzanie pomieszczenia do pracy. Mimo to, wkład własny w wykończenie biura w domu – na przykład w formie doboru oświetlenia, kolorów przewodnich – zawsze korzystnie wpływa na nasze samopoczucie w danym miejscu. Jest to o tyle ważna kwestia, że to czy czujesz się dobrze w konkretnym pomieszczeniu, będzie miało odzwierciedlenie w Twojej efektywności. 

Lampa stołowa Birdy table, Northern

Domowe biuro aranżacje – skąd czerpać inspirację? 

Inspirację do aranżacji biura w domu możesz czerpać z różnych miejsc. Niektórym osobom wystarczy przejrzenie dostępnych mebli, inne szukają gotowych rozwiązań. Najlepiej dobierać takie akcesoria i kolorystykę, które najkorzystniej wpłyną na Twoją efektywność. Warto zadbać także o odpowiednie oświetlenie – zarówno naturalne, słoneczne, jak i sztuczne ukierunkowane na biurko. 

Lampa stołowa Arigato table, Grupa

Zobacz także:

Pufa Design

Odpowiedz


*