Jakie żarówki Edison wybrać?

Żarówki Edison to modele dekoracyjne, które po raz pierwszy zaprezentował światu Thomas Edison ponad 150 lat temu. Wówczas ich pierwszy wariant mógł świecić jedynie osiem minut. Dzisiaj żarówki Edison mogą działać nawet przez kilka tysięcy godzin. Za prezencję modelu odpowiedzialny jest m.in. żarnik węglowy, który ma także przeznaczenie praktyczne. Żarówki Edison to popularny element wyposażenia domu, który daje niepowtarzalnie klimatyczny efekt nawet przy wyłączonym świetle. 

Lampa stołowa Cannes, It’s About RoMi

Żarówka Edisona LED – zalety 

Żarówka Edisona LED to połączenie klasycznej, retro formy i nowoczesnego podejścia do kwestii oświetlenia. Ta fuzja sprawia, że idealnie sprawdzi się w każdym domu. Żarówki Edison LED dają odpowiednią dozę światła, które pada równomiernie na całe pomieszczenie. Co więcej, są one wyjątkowo trwałe – mogą pracować nawet około piętnastu lat. Ta kwestia wpływa także na większą ekologiczność oświetlenia, które można wymieniać o wiele rzadziej, co stanowi niewątpliwy atut. Żarówka Edisona LED została w ten sposób zaadaptowana do czasów współczesnych, zyskując nowoczesną, funkcjonalną i przyjazną środowisku formę. 

Żarówka lustrzana E27 6W Idea LED kl. E średnica 80 mm, Umage

Żarówka Edison E27 – co to jest? 

Żarówka Edison E27 to źródło światła z gwintem Edisona o średnicy 27 mm. Jest to jeden z najpopularniejszych wariantów, określany mianem normalnego. Dla porównania warto dodać, że dostępne są wersje zwane m.in. małymi lub goliat, czyli te o dużej mocy. Żarówki Edisona E27 znajdują zastosowanie w lampach domowych, czyli tych, które używane są na co dzień. W zależności od swojego rodzaju dają światło przez określoną liczbę godzin – od około roku, nawet do kilkunastu lat. Temperatura barwowa żarówki Edisona może być dowolna, co pozwala na odpowiednie dobranie jej do potrzeb i preferencji użytkownika. 

Lampa wisząca Alton 35, Nordlux

Żarówka Edison E14 – co warto wiedzieć? 

Żarówka Edison E14 ma mały gwint Edisona o średnicy 14 mm. Stąd też pochodzi jej oznaczenie. Gwint bywa również określany skrótem SES, czyli “Small Edison Screw”. Żarówki Edison E14 mają różną temperaturę światła, co również umożliwia ich dobór pod względem oczekiwań użytkownika. Tego typu oświetlenie utrzymane jest w stylistyce retro, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w klimatycznych wnętrzach. Możesz jednak zdecydować się na nieco bardziej unowocześnioną wersję, czyli taką opartą na oświetleniu LED. 

Lampa Chameleon Still, Seletti

Jakie światło daje żarówka Edisona? 

Żarówka Edisona może być oświetleniem LED lub żarowym. Stąd też różnorodność barwy światła, jakie rzuca. Żarówki Edisona LED mogą zapewnić oświetlenie zimne, ciepłe lub neutralne. Takie warianty pozwalają także na jego dłuższe użytkowanie, ponieważ mogą działać o wiele dłużej niż wersje żarowe. Z kolei żarówka tradycyjna to źródło ciepłego światła. Stwarza ono niepowtarzalny, przytulny klimat we wnętrzu. Żarówka Edisona rozprasza odpowiednią do swojej wielkości dozę światła, które pozwala na rozświetlenie każdego pomieszczenia. Modele retro często określane są jako dekoracyjne ze względu na swój wpadający w oko, klasyczny i minimalistyczny projekt. 

Lampka stołowa kwadratowa Kobe, It’s About RoMi

Stylistyka retro uatrakcyjni wnętrze 

Również sama stylistyka żarówki Edisona nawiązująca do klimatów retro budzi uznanie użytkowników. Jej minimalistyczny design zachwyca i pięknie kompletuje wnętrze. Z tego powodu wiele osób decyduje się właśnie na zamontowanie w lampach żarówek Edisona. Szczególnie dobrze to rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu vintage lub industrialnym, chociaż są dobrą propozycją również w przypadku wnętrz minimalistycznych, surowych, skandynawskich. 

Lampa stołowa London, It’s about RoMi

Żarówki Edisona to propozycja modnego oświetlenia 

Żarówki Edisona utrzymują się na liście trendów wnętrzarskich. Wszystko dzięki swojej klasycznej i eleganckiej formie oraz stale zyskujących na popularności tendencjach w stylu vintage. Za sprawą efektownych żarówek Edison możesz dopełnić wystrój wnętrza, uatrakcyjnić go. To doskonały sposób na podkreślenie designu całej lampy. Modna żarówka Edisona równomiernie oświetli każde pomieszczenie, dostarczając pełni komfortu wszystkim użytkownikom.

Lampa stołowa Alton, Nordlux

Pufadesign

Odpowiedz


*