Lampa do kuchni urządzonej w stylu loftowym

Lampa do kuchni loft sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wnętrzem o sporej kubaturze w płaszczyźnie pionowej. Takimi wnętrzami są przede wszystkim obiekty poprodukcyjne – dawne fabryki czy hale. Uwidocznione warstwy tynków czy rur doskonale komponują się z lampami loftowymi do kuchni, przywodzące na myśl surowe lampy stosowane w zakładach produkcyjnych. Obecnie zyskują one unowocześnione formy, często z intencjonalnie zastosowanym postarzaniem, które nadaje tym dodatkom charakteru atrybutu z dawnych lat. Obecne wersje lamp dedykowanych do kuchni loftowych są tak projektowane, iż z powodzeniem można dobrać odpowiedni model niezależnie od wielkości danego pomieszczenia.

Lampa Unfold, Muuto

Wybierając lampę industrialną do kuchni pamiętajmy o dobrej jakości źródle światła 

Oprócz formy samej lampy industrialnej do kuchni, należy pamiętać o dobrej jakości źródle światła. Specjaliści podkreślają, że jednym z najbardziej wydajnych są lampy LED, gwarantujące wyraźne światło, pozwalające także na oszczędności energii elektrycznej w porównaniu z żarówkami czy świetlówkami. W przypadku stosunkowo płytkich, ale szerokich lamp loftowych do kuchni, warto zastosować ozdobne żarówki, powszechnie dostępne w wielu sklepach. Ich zróżnicowana forma oraz efektownie świecące „druciki” stanowią doskonałe uzupełnienie dla stylistyki lamp industrialnych do kuchni. 

Lampa Asteria medium, Umage

W którym miejscu w kuchni najlepiej wyeksponować lampę loftową? 

Lampy loftowe do kuchni są jednym z dodatków, które dopełniają całości charakteru wnętrza. Warto zatem ją odpowiednio wyeksponować. Każdy atrybut oświetlenia ogólnego instalowany jest w centralnej części sufitu. Jeśli w kuchni znajduje się wyspa, przestrzeń znajdująca się nad nią będzie idealna dla kuchennych lamp industrialnych. Dotyczy to także przestrzeni służącej do spożywania posiłków. Taka lampa loft do jadalni uświetni wiele spotkań towarzyskich spędzonych na konsumpcji wyśmienitych dań.

Lampy Beat, Dreizehngrad

Jak samodzielnie stworzyć lampę loftową do kuchni?

Lampę loft do kuchni można stworzyć samemu z kilku łatwo dostępnych elementów. Jedna z naszych propozycji to unikatowe źródło światła, stworzone w oparciu o grubą belkę drewna w kształcie prostopadłościanu ułożonego poziomo. W takiej belce możemy wywiercić otwory na punktowe halogeny, lecz szczególnie modna jest inna stylistyka lamp do kuchni loft. Są to lampy, na które nawijane są długie przewody. Dzięki temu uzyskuje się nie tylko wydajne oświetlenie, ale także wyjątkowy dodatek wnętrzarski. Tworząc taką lampę do kuchni loft należy pamiętać o dobrym mocowaniu jej do sufitu na przykład za pomocą systemu łańcuchów. 

Lampa Arigato, Studio GRUPA

Dobierając lampę loftową do kuchni uwzględnijmy również inne elementy wystroju

Loftowa lampa do kuchni idealnie nadaje się do przestronnych, wysokich wnętrz, w których dominują elementy konstrukcyjne. Warto jednak dobrać rodzaj lampy do pozostałych dodatków. Do przeważającej czerni w pomieszczeniu najlepiej zastosować jest lampę do kuchni czarną loft. Z kolei jeśli pojawiają się odcienie miedzi czy szarego betonu, polecamy sięgać po lampy stylizowane na postarzane w kolorze miedzi, aluminium czy stali.

Lampa Levitate, Menu

Pufa Design

Odpowiedz


*