Czym charakteryzują się łazienki skandynawskie z prysznicem?

Łazienka skandynawska z prysznicem jest z powodzeniem wykorzystywana jako sposób aranżacji wnętrz zarówno w domach wolnostojących, jak i blokach mieszkalnych. Przyjmuje się, że styl skandynawski narodził się około 100 lat temu, na skutek działalności Carla Larssona, szwedzkiego artysty. Uwieczniał on na swoich obrazach jasne wnętrza w pastelowych, delikatnych odcieniach. Carl Larsson zaliczany jest do przedstawicieli ruchu Arts and Craft Movements, który odnosił się do sztuki kierowanej do szerokiego grona społeczeństwa. Dotyczy to także sposobu aranżacji wnętrz, na przykład łazienek skandynawskich. Styl skandynawski ze względu na swoją estetykę i uniwersalizm jest szczególnie rozpowszechniony w krajach Europy, w tym w Polsce. W tej stylistyce można urządzać wszystkie pomieszczenia w naszym domu. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w łazienkach skandynawskich z prysznicem. Należy jednak pamiętać o kilku wskazówkach, które przydadzą się w aranżacji wnętrza. Łazienki skandynawskie z prysznicem to wnętrza jasne, dlatego warto zastosować kafelki w kolorach bieli czy jasnych szarości. Aby wnętrze zyskało przytulnego charakteru, należy stosować elementy drewniane, na przykład przy meblach łazienkowych czy płytkach imitujących drewno.

Kinkiet Plus, ENOstudio
Kinkiet Front Single, Nordlux

Jakie rodzaje pryszniców będą odpowiednie w łazience skandynawskiej?

W łazience skandynawskiej z prysznicem głównym elementem przykuwającym wzrok w pomieszczeniu jest instalacja wodna znajdująca się w kabinie prysznicowej. Sklepy zajmujące się sprzedażą urządzeń łazienkowych posiadają w swojej ofercie gotowe kabiny, możliwe do zainstalowania na przykład w blokach mieszkalnych. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w łazienkach skandynawskich z prysznicem o małym metrażu. Jeśli jednak posiadamy większy metraż przeznaczony na łazienkę, warto zastosować inne rozwiązania, na przykład podłużne odpływy i szklane szyby mocowane na całej wysokości ściany. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć większą kabinę w porównaniu do tych dostępnych w większości sklepów. Istotny jest także wybór ścianek i drzwiczek kabiny. W łazienkach skandynawskich z prysznicem wykorzystuje się głównie proste szklane ściany, ale doskonale wpasują się także ścianki z czarnymi obramowaniami.

Kinkiet Cast, Menu

Dodatki przydatne w aranżacji łazienki skandynawskiej z prysznicem

Jasne wnętrze łazienek skandynawskich z prysznicem warto przełamać kontrastującymi dodatkami. Sama kabina często już jest ozdobą wnętrza, ale nie może zabraknąć kilku dekoracyjnych artykułów, dostępnych w ofercie Pufa Design. Najczęściej łazienki skandynawskie z prysznicem wyposaża się w produkty przeznaczone do przechowywania środków higienicznych – dozowniki oraz pojemniki w czarnym kolorze. Innym bardzo ważnym elementem jest lustro – szczególnie okrągłe z czarną, złotą lub srebrną ramą. Stylowe lustro nie tylko będzie wyjątkową dekoracją, ale także sprawdzi się na przykład podczas tworzenia makijażu. Warto zaopatrzyć się w wieszaki na ręczniki. Do wnętrza łazienek skandynawskich z prysznicem polecane są wieszaki w formie drabinki, dzięki czemu ręczniki w sposób estetyczny będą mogły wyschnąć po odświeżającym prysznicu.

  • Lampy punktowe
  • Kinkiety czarne
  • Najważniejsze cechy małych łazienek w stylu skandynawskim
  • Łazienka w stylu skandynawskim – stylowe i przytulne wnętrze
Kinkiet Cime, ENOstudio

Pufadesign

Odpowiedz


*