Ogrodowe donice betonowe przydatne w każdym ogrodzie

Ogrodowe donice betonowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Cenione są ze względu na odporność na różnorodne warunki klimatyczne, od ujemnych temperatur podczas zimy po wysokie w trakcie letnich upałów. Na rynku dostępnych jest wiele typów betonowych donic do ogrodu, które w zależności od naszych preferencji sprawdzą się w ogrodzie. Szczególnie cenione są donice wykonane z betonu architektonicznego, które odporne są na szeroki zakres temperatur, a donice tworzone z betonu włóknistego mogą być ozdobą stołów znajdujących się na tarasie lub w ogrodzie.

Donice Highlands, Bolia
Donice Podium, Bolia

Donice betonowe do ogrodu w nowoczesnych aranżacjach

Donice betonowe ogrodowe są nieodzownym elementem wystroju ogrodów urządzonych w stylu nowoczesnym. Będą także dopełnieniem dla domów urządzonych w stylu industrialnym i loftowym. Najczęściej takie donice przybierają regularne kształty – kul bądź prostopadłościanów, w których można umieszczać ozdobne krzewy, na przykład bukszpany, które odpowiednio uformowane będą wyjątkową ozdobą ogrodu. Donice betonowe do ogrodu oprócz aspektu estetycznego, mogą znacznie ułatwiać uprawę warzyw. Duże betonowe donice ogrodowe w formie warzywników często składają się z modułów, które możemy dowolnie ustawić obok siebie lub jedne nad drugimi. Drugi sposób ustawienia umożliwia lepszy dostęp do konspektu, dzięki czemu nie obciążamy nadmiernie kręgosłupa. Betonowe warzywniki w porównaniu do drewnianych są o wiele bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne, dodatkowo posiadają zbrojenie zapewniające jeszcze większą trwałość. Ogrodowe doniczki betonowe będą przydatne do małych upraw, na przykład ziół. W naszej ofercie znajdują się doniczki przydatne do tego celu, które w formie ozdoby można umieścić na stole w ogrodzie lub na tarasie.

Donice Highland, Bolia
  • Donice betonowe ogrodowe
  • Donice betonowe prostokątne

Betonowe donice ogrodowe elementem wystroju w ogrodach angielskich

Ogrodowe donice betonowe to jeden z najważniejszych elementów aranżacji ogrodów angielskich. Takie donice najczęściej przybierają formę kielichów o różnej głębokości, osadzone na ozdobnym cokole. Donice są bogato zdobione, często stosuje się różnego typu sploty, motywy roślinne oraz elementy nawiązujące do antyku. Forma betonowych donic do ogrodu umożliwia ustawianie ich bezpośrednio na gruncie – przy wejściu do domu lub garażu, można umieścić je także na podwyższeniu, na przykład na kolumnie, zwłaszcza w przypadku bogato zdobionych donic. Betonowe donice ogrodowe przyciągają spojrzenia precyzją i estetyką wykonania, dlatego warto w nich umieszczać efektowne kompozycje składające się z kwiatów, liści i traw.

Donice Highland, Bolia

Duże betonowe donice ogrodowe w aranżacji krajobrazu miejskiego

Duże betonowe donice ogrodowe najczęściej spotykamy w przestrzeni miejskiej, które wyznaczają miejsca osadzenia roślinności na placach, rynkach, a także w parkach. Tego typu donice są zazwyczaj ciężkie, by utrzymały ciężar roślin zielnych i krzewów. Takie donice możemy również wykorzystać w ogrodzie, gdzie najczęściej są wykorzystywane jako stały element, w których znajdują się np. okazałe klomby lub skalniaki. Ogrodowe donice betonowe w formie dużych kul lub sześcianów można eksponować na przykład na specjalnie stworzonych wysepkach lub przy wejściu do domu.

Donice Podium i Combo, Bolia

Pufadesign

Odpowiedz


*