Jak urządzić mały ogród z tarasem?

Jak urządzić mały ogród z tarasem?

Urządzenie małego ogrodu z tarasem stwarza nie lada wyzwanie dla architektów krajobrazu. Najczęściej niewielki obszar wolnej przestrzeni występuje w przypadku zabudowy szeregowej, gdzie miejski zgiełk łączy się z bliskim sąsiedztwem kolejnych zabudowań. Zatem jak urządzić mały ogród z tarasem? Taras jest przestrzenią, w której zazwyczaj znajdują się meble ogrodowe, co można bardzo gustownie połączyć z przy-tarasowym ogrodem. Wiele zależy od tego, w jakim stylu wybudowany jest dom, a także od estetyki, w której czujemy się najlepiej. Taki ogród można zaaranżować np. zarówno w stylu nowoczesnym, jak i wiejskim. Dużą popularnością cieszą się ogrody wertykalne. W ten sposób jednocześnie można zagospodarować i ozdobić ogrodzenia, a także stworzyć małą dżunglę w sercu miasta.

Sofa Avon, Houe
Krzesło ogrodowe String, Menu

Sprawdzone pomysły na urządzenie małego ogrodu z tarasem

Przystępując do urządzania małego ogrodu z tarasem, należy dokładnie określić funkcje, jakie ogród ma spełniać oraz zaplanować poszczególne zasadzenia. Przypadkowo posadzone rośliny wprowadzą elementy bałaganu i chaosu, dlatego warto skorzystać z rady architektów krajobrazu lub posłużyć się gotowymi inspiracjami, dostępnymi w zasięgu ręki. Dobrym pomysłem jest urządzenie małego przy-tarasowego ogrodu w stylu minimalistycznym. Mała, ale starannie wyselekcjonowana liczba roślin stworzy uporządkowaną i wyważoną przestrzeń. Przeważające połacie trawnika optycznie powiększą przestrzeń i będą doskonałym miejscem zabaw dla dzieci oraz odpoczynku dla zwierząt. Dodatkowo taki ogród nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu na jego pielęgnację. Jeśli jednak pragniemy posiadać fragment obszaru, w którym chcemy uprawiać rośliny, warto wykorzystać każde wolne miejsce możliwe do zagospodarowania. Płoty oraz mury odgradzające ogród od sąsiadów można przeznaczyć na pionowe kwietniki oraz wiszące doniczki – w ten sposób wykorzystuje się pionową przestrzeń, zarezerwowaną do uprawy ziół, kwiatów czy niewielkich owoców, na przykład poziomek.

Ogrodowe legowisko DOGit Cobana, SACKit 

Artykuły przydatne przy urządzaniu małego ogrodu z tarasem

Przy urządzaniu małego ogrodu z tarasem należy zaopatrzyć się w produkty niezbędne w każdym ogrodzie. Na tarasie z pewnością przydadzą się meble ogrodowe, dostępne w naszym sklepie internetowym. Wygodne stoły i krzesła umożliwią wspólne spożywanie posiłków na świeżym powietrzu i będą również ozdobą tarasu. Dodatkowo przydadzą się komfortowe leżaki, które umilą czas spędzony na opalaniu się w czasie letnich upałów. Wyjątkowego klimatu w małym ogrodzie nadadzą lampy ogrodowe, w tym kinkiety oraz girlandy, które można umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Podczas urządzania małego ogrodu z tarasem dobrym pomysłem będzie wykorzystanie miejsca na tarasie, gdzie można umieścić donice odporne na warunki atmosferyczne. Donice w sklepie Pufa Design to gwarancja nie tylko doskonałej jakości, ale także unikatowego designu, który podąża za obecnymi trendami.

Girlanda ogrodowa Bella Vista, Seletti
Lampki Oliwne, Hygge Hurricane, Rig-Tig

Pufadesign

Odpowiedz


*