Tapicerowane krzesła z podłokietnikami to praktyczne i designerskie rozwiązanie

Tapicerowane krzesła z podłokietnikami to praktyczne i designerskie rozwiązanie

Krzesła tapicerowane z podłokietnikami sprawdzą się w większości domów. Dopełnieniem wnętrz loftowych i industrialnych będą tapicerowane krzesła z podłokietnikami wsparte na metalowych, czarnych nogach. W domach urządzonych zgodnie ze stylem skandynawskim i prowansalskim sprawdzą się w wersji z drewnianymi nogami. Szczególnie dobrze będą się komponować krzesła w jasnych kolorach, zwłaszcza białym. Taki mebel będzie wyjątkowym elementem pomieszczeń zaaranżowanych według stylu glamour, w którym panuje przepych. Warto zatem dobrać krzesła tapicerowane z podłokietnikami powleczone aksamitem lub welurem. Delikatnie połyskujący materiał nada wnętrzu luksusowego charakteru, a pikowania większej elegancji. Tapicerowane krzesła z podłokietnikami można stosować również w pomieszczeniach retro, głównie w żywych odcieniach fioletu, pomarańczy czy żółci. Porywającym dodatkiem do tego typu wnętrz będą także patchworkowe krzesła tapicerowane z podłokietnikami. Krzesła mogą być tapicerowane wraz z podłokietnikami lub posiadać drewniane, surowe podłokietniki. Charakteryzuje to między innymi krzesła epoki wiktoriańskiej, których siedzisko i owalne oparcie są tapicerowane, a podłokietniki i nogi wykonane z solidnego drewna.

Krzesło Time Flies, Umage
Krzesło Visu Lounge, Muuto

Najwyższy poziom domowej wygody

Krzesła tapicerowane z podłokietnikami tworzone są z różnego rodzaju materiałów, które wpływają na wygląd mebla, ale także na jego cechy funkcjonalne – komfort użytkowania i łatwość utrzymania w czystości. Welur i aksamit doskonale wpisują się w trend glamour. Te miłe w dotyku tkaniny wykorzystywane są w krzesłach tapicerowanych z podłokietnikami, w tzw. krzesłach ludwikowskich. W nowoczesnych meblach stosuje się obicia ze skóry naturalnej, które są wytrzymałe, a także łatwe do utrzymania w czystości. Do produkcji tapicerowanych krzeseł z podłokietnikami wykorzystuje się również tkaniny naturalne, między innymi bawełnę, len oraz wełnę. Wybór odpowiedniego mebla zależy zatem nie tylko od stylu wnętrza, ale także od naszych preferencji co do rodzaju tkaniny obiciowej. Krzesła tapicerowane z podłokietnikami można wykorzystać w stylowej jadalni i kuchni, będą także wyjątkowym elementem kobiecej toaletki. Krzesła stawiane pojedynczo w salonie mogą wyznaczyć kącik przeznaczony do czytania prasy lub książek.

Krzesło Elephant, NORR11
Krzesła Fiber, Muuto

Komfort pracy dzięki krzesłom tapicerowanym z podłokietnikami

Krzesła tapicerowane z podłokietnikami realnie wpływają na poczucie wygody w czasie pracy przy biurku, a co za tym idzie – na większą efektywność. Podłokietniki umożliwiają podparcie rąk podczas pisania na klawiaturze komputera, zapewniają także stabilne i wygodne usadowienie się przy stanowisku pracy przy biurku. Krzesła tapicerowane z podłokietnikami sprawdzą się także w salach konferencyjnych – przydadzą się podczas spotkań biznesowych, narad czy szkoleń. Miłe w dotyku tkaniny obiciowe dodatkowo wzmocnią poczucie wygody. Ten typ mebla możemy zastosować również w poczekalniach, co z pewnością umili oczekiwanie na spotkanie interesantom, klientom czy partnerom biznesowym.

Krzesło Eric, Claudie Design
Krzesło Chloe, Claudie Design

Pufadesign

Odpowiedz


*