Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?

Przestrzeń przed domem to obszar, który jako pierwszy przykuwa wzrok, dlatego planując jak urządzić ogród przed wejściem do domu, należy mieć na uwadze przede wszystkim względy estetyczne. Starannie zaaranżowana przestrzeń będzie przykuwać wzrok osób mijających naszą posesję. Z utęsknieniem będziemy wyczekiwać wiosny, gdy natura budzi się do życia, pojawiają się kolorowe kwiaty, a drzewa nabierają kolorów soczystej zieleni. Urządzanie ogrodu przed wejściem do domu podkreśli nie tylko centralną cześć działki, ale może też tworzy przestrzeń wyjściową dla urządzania ogrodu w dalszej części działki. Odpowiednio poprowadzony i urządzony stworzy spójną kompozycję.

Dywan ED, Pappelina
Chodnik Max, Pappelina

Czym kierować się przy urządzaniu ogrodu przed domem?

Urządzając ogród przed wejściem do domu, należy zadbać głównie o jego imponujący wygląd. Styl aranżacji ogrodu w dużej mierze zależy od stylu, w jakim stworzony jest nasz dom. Przy zabudowaniach w stylu nowoczesnym sprawdzą się ogrody minimalistyczne, a przed domami drewnianymi lub ceglanymi warto zaprojektować ogród wiejski lub angielski. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z rad architektów krajobrazu, którzy zaprojektują ogród w stylu dopasowanym do domu z uwzględnieniem roślin specyficznych dla danego miejsca. Urządzanie ogrodu przed domem wiąże się z wyznaczeniem kilku istotnych elementów. Od początku działki do wejścia do domu i garażu należy wytoczyć ścieżki, które umożliwią sprawne przemieszczanie się do budynku. Frontowa część działki służy również za miejsce składowania kubłów na śmieci. Nieestetyczny widok kubłów można zamaskować pnącymi roślinami, na przykład bluszczem, które przysłonią widok, jednocześnie umożliwiając łatwy dostęp do miejsca składowania odpadów. Urządzanie ogrodu przed domem to okazja, by wyeksponować efektowne okazy roślin, w tym drzewa (np. magnolie, klony) oraz krzewy i kwiaty, które można skupiać w klombach.

Zestaw Level, Houe
Kolekcja mebli ogrodowych Level, Houe

Przy urządzaniu ogrodu przed domem nie zapomnij o dodatkach

Urządzanie ogrodu przed domem poza roślinnością, starannie przystrzyżonymi trawnikami oraz wytyczonymi ścieżkami wymaga zastosowania atrybutów wprowadzających specyficzny klimat w ogrodzie oraz nadających mu dodatkowej dekoracji. W tym przypadku produkty z oferty naszego sklepu internetowego sprawdzą się doskonale. Przy ścieżkach prowadzących do domu oraz garażu należy zadbać o oświetlenie, które nie tylko doświetli drogę do kluczowych miejsc naszej parceli, ale sprawi również, że wieczorami ogród nabierze wyjątkowej atmosfery. Jakie zatem lampy sprawdzą się w ogrodzie przed domem? Doskonałym rozwiązaniem są lampy ogrodowe w postaci słupków, które na szczycie posiadają źródło światła. Jeśli nasza działka jest nieco wzniesiona, warto zastosować lampy-asteroidy, które nie tylko oświetlą ogród, ale będą alternatywą dla ciężkich głazów. Taką lampę można z łatwością stosować także w innych miejscach w ogrodzie, na przykład przy basenie. Domy również warto przystroi, w tym przypadku sprawdzą się efektowne cyfry i litery, które zastosowane na elewacji ułatwią dotarcie do naszej posesji i będą szczególnie dobrze wyglądać na domach w stylu nowoczesnym.

Lampa bezprzewodowa do ogrodu Sponge 20, Nordlux

Pufadesign

Odpowiedz


*