Betonowe donice to hit ostatnich lat w trendach wnętrzarskich

Betonowe donice to hit ostatnich lat w trendach wnętrzarskich

Donice betonowe, cementowe są nieodzownym elementem we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym lub loftowym. Dobrze komponują się na tle surowych, szarych tynków i czarnych elementach wykonanych z metalu. Nowoczesne donice betonowe idealnie komponują się w takich wnętrzach. Najczęściej produkowane są w surowych, kanciastych kształtach – prostopadłościanów, sześcianów oraz w kształtach przypominających ociosane kamienie. Nowoczesne donice betonowe tworzone są z betonu w różnych odcieniach – białym i jasnoszarym czy grafitowym i czarnym. Donice z betonu architektonicznego są szeroko dostępne na rynku. Charakteryzuje je surowa stylistyka, obecność porów, przetarć i przebarwień, które przywodzą na myśl nowopowstałe konstrukcje budowlane. Donice z betonu architektonicznego są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego będą niezwykłą ozdobą nie tylko domu, ale także ogrodu.

Donica Highlands, Bolia

Beton włóknisty i jego zastosowanie w cementowych doniczkach

Materiał, z którego wykonywane są betonowe donice i doniczki to głównie beton włóknisty, gatunek betonu zaliczany do fibrobetonu. Takie tworzywo nadaje cementowym doniczkom lepszą odporność na warunki pogodowe oraz na działanie sił rozciągających i rozrywających. Beton włóknisty powszechnie stosuje się w budownictwie, jako wytrzymały materiał w konstrukcjach budowlanych. Jego właściwości sprawdzą się w donicach betonowych przed domem, a także donicach betonowych na taras, dzięki czemu można przechowywać je na dworze przez cały rok bez obaw o ich popękanie.

Donice Botanique na stelarzu i Highlands, Bolia

Lekkie donice betonowe idealnym rozwiązaniem w aranżacji balkonów i tarasów

Lekkie donice betonowe z powodzeniem można stosować tam, gdzie nie możemy pozwolić sobie na ciężkie cementowe donice, na przykład w przypadku balkonów w blokach mieszkalnych. Dzięki lekkim donicom betonowym możemy cieszyć się pięknie wykonanymi donicami cementowymi, które będą ozdobą naszego balkonu i oprawą dla okazałych kwiatów. Lekkie donice betonowe sprawdzą się także wprzypadku tarasów – z łatwością możemy je przenosić podczas porządków na tarasie oraz kiedy pragniemy dokonać zmian w jego aranżacji.

Donice Podium, Bolia
  • Donice betonowe prostokątne
  • Donice betonowe okrągłe

Kwietniki betonowe – element krajobrazu miejskiego w twoim ogrodzie

Betonowe kwietniki są szeroko rozpowszechnione w architekturze miejskiej. Takie kwietniki są stabilne, odporne na wysokie temperatury latem i niskie zimą. W kwietnikach betonowych najczęściej eksponowane są okazałe trawy, kwitnące kwiaty oraz ozdobne krzewy. Kwietniki betonowe są także coraz częstszym rozwiązaniem w przydomowych ogródkach, pozwalają na wyodrębnienie części ogrodu na uprawy. Kwietniki betonowe można komponować z elementami drewnianymi, tworząc w ten sposób miejsce do odpoczynku w otoczeniu roślinności. Wielu konsumentów stosuje kwietniki betonowe także jako element ogrodzenia – taki kwietnik to ciekawy element architektoniczny oraz dodatkowe miejsce do eksponowania kwiatów.

Donice Podium i Combo, Bolia

Pufadesign

1 komentarz

  1. Takie donice są super rozwiązaniem, nawet pokusiłam się o kupno jednej do salonu (wiem, że raczej używa się ich na zewnątrz) i jestem w szoku jak pięknie to wygląda. Idealnie komponuje się z komodą z litego drewna:)

Odpowiedz


*