Żyrandole do sypialni – trendy w 2021 roku cz. 2. Na jaki styl warto postawić?

Żyrandole do sypialni to funkcjonalność związana z odpowiednim rozproszeniem światła, stworzeniem odpowiedniego klimatu, który relaksuje, odpręża, nie męczy oczu. Takie bowiem jest główne przeznaczeniesypialni. Praktyczność żyrandoli do sypialni powinna każdorazowo iść w parze z ich dekoracyjną rolą. W 2021 roku nie bójmy się odważnych połączeń, niebanalnych żyrandoli, które same w sobie są dekoracją przestrzeni.W 2021 roku designerskie żyrandole do sypialni to m.in. powrót to stylu Art Deco – charakterystycznego nurtu wnętrzarskiego okresu międzywojennego, który to odrzucił nadmierny przepych na rzecz:

– prostej bryły;

– geometrycznych kształtów;

– minimalistycznych akcentów zdobniczych;

– symetrii;

– surowców mineralnych, metali w wykonaniu, zwłaszcza mosiądz i miedź;

– mariażu minimalistycznego stylu z nutą elegancji.

Doskonałym przykładem żyrandoli do sypialni w nowoczesnym stylu Art Deco są poniższe propozycje dla wszystkich tych, którzy chcą bawić się i eksperymentować projektem wnętrz:

1. Pierwsza propozycja to żyrandol z próbówek laboratoryjnych. Żyrandol ten cechuje się cylindryczną figurą i inspiracją działalnością słynnego naukowca Marii Curie – Składowskiej. To swoisty eksperyment, bowiem żyrandol ten pozwala na rozmaite kompozycje i daje pełen, nieograniczony wachlarz inspiracji jego użytkownikami. Żyrandol wykonany jest ze szkła, sklejki oraz ceramicznych elementów na żarówkę. Światło doskonale przenika przez transparentność próbówek, tworzących sterylne środowisko dla oświetlenia. Można jednak przełamać to w dowolny sposób, np.: umieszczając w próbówkach gałązki, łodygi kwiatów czy inne elementy ozdobne.Za każdym razem uzyskamy inny efekt wizualny.

Żyrandol Marcia SC, Pani Jurek

– Żyrandole do sypialni

– Kinkiety do sypialni

2. Druga propozycja to lampa wisząca Maman Dimmable Seletti. Jest to żyrandol – pająk wykonany z kabli zakończonych żarówkami. Jego wielkość jest niestandardowa i ponadgabarytowa. Żyrandol daje mocne światło dzięki 14 żarówkom zawieszonych na kablach długości 4 metrów. Całość utrzymana w ponadczasowej czerni pasującej do każdej stylistyki wnętrz, zwłaszcza do tej industrialnej, loftowej, minimalistycznej, nowoczesnej. Lampa pająk daje naprawdę wiele możliwości, pozwala na różną rozpiętość, rozciągnięcie zwisających kabli, daje opcje doświetlenia wielu zakamarków sypialni. Propozycja ta jest również doskonałym rozwiązaniem dla sypialni, gdy jesteśmy miłośnikami czytania lektur w sypialnianym łożu. Światło doskonale doświetli książkę. Lampę można z powodzeniem dopełnić np.: filamentowymi żarówkami retro, które dodadzą elegancji.

Lampa wisząca Maman dimmable, Seletti

– Lampki nocne do sypialni

– Żyrandol do salonu

3. Trzecia propozycja to żyrandol Raito Nordlux Design for People. Jest to oryginalna lampa duńskiej marki. Typowa lampa utrzymana w Art. Deco stylu, w nowym wydaniu. Jest to owocne połączenie metalu i szkła i doskonałe rozwiązanie oświetleniowe dla klasycznych wnętrz. Mleczne, kuliste klosze połączone z mosiężnymi elementami, a wszystko utrzymane w prostej, stonowanej stylistyce. Jest to ponadczasowe rozwiązanie. Lampa dostępna jest w wersji 3- lub 5- ramiennej.

Projektując i dekorując wnętrze w 2021 roku nie można bać się nowości – także w zakresie oświetlenia, nie oczywistych połączeń oraz eklektycznych wnętrz, bo te będą szalenie modne w obecnym roku kalendarzowym. Przedstawione żyrandole do sypialni doskonale komponują się z wnętrzami tego typu – są idealnym łącznikiem różnych stylów – od klasycznego po nowoczesne.

Pamiętajmy, że oświetlenie przestrzeni jest równie ważne jak pozostałe dekoracje i wymaga zaprojektowania, przemyślenia swoich preferencji i oczekiwanych efektów.

Żyrandol Raito, Design For The People, Nordlux

– Żyrandole do sypialni – trendy w 2021 roku

– Kinkiety czarne – trendy na 2021 rok

– Kinkiety do sypialni – trendy na 2021

Pufadesign

Odpowiedz


*