Prysznic ogrodowy – frajda dla dzieci, relaks dla dorosłych

Prysznic ogrodowy to nowoczesna forma relaksu w ogrodzie. Instalowane przy basenach stworzą strumień wody, który będzie sprawiał dzieciom niemałą frajdę. Prysznice ogrodowe pozwalają na schłodzenie się latem, gdy żar leje się z nieba, a także na chwilę odetchnienia po ciężkich pracach w ogrodzie. Prysznice ogrodowe przyjmują formę urządzeń niemal identycznych z tymi, które instalowane są w łazienkach. Prysznice o wysokości prawie 2 metrów osadzane są na stabilnej podstawie, a ich ruchoma końcówka pozwala dostosować kąt strumienia wody. Odstępstwem od standardowej formy pryszniców są urządzenia w formie platformy. Źródło wody w tym typie prysznica ogrodowego pochodzi z platformy, która pod wpływem ciśnienia wyrzucana jest w górę, tworząc przyjemną, chłodną mgiełkę. Platformy wykonywane są z drewna wysokiego gatunku, które zapobiega poślizgnięciu się i dodatkową jest odporne na działanie wody i światła słonecznego. Łatwy proces instalacji to dodatkowa cecha pryszniców ogrodowych – wymagają jedynie podłączenia węża ogrodowego.

Prysznice ogrodowe zasilane energią słoneczną

Wiele dostępnych na rynku pryszniców ogrodowych zasilanych jest poprzez kolektory słoneczne, które podgrzewają wodę. Takie rozwiązanie wpisuje się w ekologiczny trend, ponieważ do ogrzewania wody stosuje się źródła zasilania w postaci paneli montowanych w prysznicach. Prysznice solarne nie wymagają podłączenia ciepłej wody, a jedynie wody z węża ogrodowego. Ten typ urządzenia doskonale sprawdzi się również podczas wakacyjnych wyjazdów. Prysznic można spakować i wykorzystać między innymi na kempingach. Czas podgrzewania wody w prysznicu ogrodowym zajmuje około 2 – 3 godzin i po tym okresie osiąga temperaturę 60°C. Podgrzaną wodę można wymieszać z zimną, dostosowując ją do naszych preferencji.

Stwórz własne SPA dzięki prysznicom ogrodowym

Instalacja prysznica ogrodowego jest bardzo prosta, należy złożyć gotowy zestaw i podłączyć go do węża ogrodowego. Takie rozwiązanie zapewnia również mobilność prysznica – możemy go umieścić w najdogodniejszym miejscu, w którym zapewniony jest dostęp do źródła wody. Innym pomysłem na aranżację prysznica ogrodowego jest wyznaczenie specjalnej strefy ogrodowego SPA. Obecne trendy w takich aranżacjach uwzględniają materiały wykonane z drewna i kamienia współgrające z liczną roślinnością. Umieszczanie świec w otoczeniu prysznica pozwala na stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas relaksującego prysznica. Duże znaczenie mają także materiały, z których wykonywane są prysznice ogrodowe. Powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także swoją stylistyką współgrać z elementami otaczającymi prysznic. Tym wymaganiom sprostają prysznice ogrodowe dostępne w ofercie sklepu Pufa Design. Miedziane prysznice cenionej włoskie marki wyposażone są w designerskie pokrętło. Prysznic posiada minimalistyczne wykończenie, a betonowa podstawa zapewnia stabilność całej konstrukcji.

Pufadesign

Odpowiedz


*