Aranżacje kuchni – jakie kinkiety wybrać?

Kinkiet to rodzaj lampy umożliwiający zawieszenie na ścianie. Chociaż pierwotnie służył do oświetlania sceny teatralnej, współcześnie znajdują zastosowanie także w domach, m.in. kuchni. Aranżując kuchnię można z powodzeniem stosować kinkiety, które zostały całkowicie dostosowane do obecnie występujących potrzeb. Zaletą tego rodzaju lamp jest fakt, że rzucają one strugę światła w wyznaczonym miejscu, co znacznie ułatwia funkcjonowanie.

Kinkiet Arigato Grupa

W minimalistycznie urządzonej kuchni potrzebny może się okazać dodatkowy promień oświetlający na przykład marmurowy blat, na którym przygotowywane są posiłki. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na prosty, aczkolwiek stylowy kinkiet marki Nordlux pochodzący z serii Alexander. Czarna barwa doskonale uzupełni uwzględnione w aranżacji kuchni stołki barowe, czy funkcjonalny okap. Pomieszczenie utrzymane w oparciu o jedynie kilka barw będzie wydawało się niezwykle spójne i eleganckie, co z pewnością zostanie docenione przez domowników.

Kinkiet Alexander Nordlux

Kinkiety do kuchni

Lampy sufitowe do kuchni

Kinkiety, jako dodatkowe źródło światła w projekcie kuchni

Praca w kuchni niejednokrotnie wymaga dodatkowego źródła światła, jakim mogą stać się ulokowane na ścianie kinkiety. Zastanawiając się, jakie kinkiety wybrać do kuchni, możemy w pełni kierować się zmysłami estetycznymi, ze względu na bogaty wybór. Przykładowo klasyczna w formie lampa z serii Ili Ili za sprawą oryginalnej ciemnoniebieskiej barwy zdecydowanie ożywi aranżację kuchni. Ta propozycja sprawdzi się zarówno w przypadku białych, szarych, czy nawet błękitnych ścian. Innowacyjne podejście do kwestii oświetlenia pozwoli nam uzyskać efekt, który będzie cieszył oko, jak również przysłuży się swoją funkcjonalnością.

Kinkiet Ili Ili Grupa
Kinkiety Ili Ili Grupa

Lampy stołowe do jadalni

Lampy punktowe

Kinkiety do kuchni, jako intrygująca ozdoba

Bez wątpienia, wszelkiego rodzaju lampy poza źródłem światła stanowią także ozdobę. Tak samo dzieje się w przypadku kinkietów w aranżacji kuchni. Jedną z eleganckich propozycji jest model Ambit Wall produkowany przez markę Muuto. Aluminiowy klosz i ramię w odcieniu taupe doskonale uzupełnią niemal każdą stylistykę. Co więcej, dzięki mobilności możemy zmieniać ułożenie kinkietu. Ta cecha zdecydowanie ułatwi późniejsze przygotowywanie posiłków. Kiedy decydujemy się na lampy o klasycznym kształcie, możemy postawić na nieco bardziej charakterny kolor, co w intrygujący sposób urozmaici wnętrze. Kinkiety w kuchni mogą odmienić pomieszczenie sprawiając, że będzie ono idealnie dopasowane do upodobań mieszkańców domu.

Kinkiet Ambit Wall Muuto

Stół okrągły rozkładany

Nowoczesne krzesła

Pufadesign

Odpowiedz


*