Jak zaaranżować sypialnię na poddaszu?

Sypialnia na poddaszu ma swój własny, niebanalny urok, który warto podkreślić. Dlatego też, dobrze jest zadbać o każdy szczegół w czasie jej aranżacji. W zależności od indywidualnych upodobań domowników, możemy zdecydować się na wybrane rozwiązania. W przypadku ścian, gra odcieniami może okazać się czymś właściwym – połączenie jasno- i ciemnoszarej farby nada całokształtowi wyrazu. Dodatkowego uroku aranżacji sypialni na poddaszu doda także pled zarzucony na pościel. Wełniana propozycja z serii Verso od Lapuan Kankurit doskonale uzupełni i uatrakcyjni wnętrze, chroniąc posłanie przed kurzem. Dla przełamania surowego wystroju, który aktualnie znajduje się na liście trendów wnętrzarskich, aranżację sypialni na poddaszu warto wzbogacić o minimalistyczne ozdoby w postaci drewnianego wazonu lub dekoracji ściennej przedstawiającej kolorowego motyla. Jak widać, drobne akcenty potrafią znacznie odmienić wizerunek poddasza, które będzie stanowić oazę spokoju, jaką jest sypialnia.

Pled wełniany Verso – szary
Pled wełniany Verso – beżowy

– Kinkiety do sypialni

– Lampy do sypialni

Wpływ dodatków na aranżację sypialni na poddaszu

W urządzaniu domu każdy element jest ważny. W przypadku aranżacji sypialni na poddaszu dzieje się podobnie, dlatego warto przemyśleć własne oczekiwania. Odpoczywając w wygodnym łóżku, domownicy często chętnie zagłębiają się w lekturę aktualności. Dlatego, ciekawą propozycję stanowi ulokowanie tuż obok marmurowo-mosiężnego gazetownika. Z pewnością taki dodatek nie tylko okaże się funkcjonalny, ale również, za sprawą unikalnego projektu ozdobi wnętrze nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Akcesoria, które zostaną umieszczone na komodzie, czy stoliku nocnym także oddziałują na odbiór wizualny całokształtu, dlatego warto przemyśleć ich rozmieszczenie. Dębowe lustro spełniające również funkcję szkatułki na drobiazgi, takie jak biżuteria zdaje się wręcz idealnym uzupełnieniem półki w sypialni na poddaszu. Każdy z elementów aranżacji będzie na swój sposób dopełniał pozostałe, jakie zostaną umieszczone wewnątrz pomieszczenia.

Mirror Box

– Lampy wiszące do sypialni

– Pledy

Oświetlenie to także istotny element aranżacji klimatycznej sypialni na poddaszu

W czasie aranżacji sypialni na poddaszu warto już na etapie projektu uwzględnić także oświetlenie. W przypadku poddasza rozsądną propozycję stanowią stylowe plafony, których zaletą jest fakt, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, jednocześnie dostarczając odpowiedniej strugi światła, która ułatwia funkcjonowanie po zmroku. Kierując się upodobaniami lokatorów, oraz ogólnym stylem urządzenia sypialni możemy zdecydować się na dowolny model, czy to minimalistycznie biały, czy też elegancki w odcieniach czerni i złota. W przypadku, gdy niezbędna jest delikatna dawka oświetlenia po zmroku, warto zainteresować się lampą podłogową. Model Alexander marki Nordlux to niezwykle prosta, aczkolwiek stylowa propozycja, która znajdzie zastosowanie w niejednym domu. Przemyślana aranżacja sypialni na poddaszu pozwoli na w pełni komfortowy wypoczynek i regenerację sił.

Lampa podłogowa Alexander
Lampa podłogowa Alexander

Komody

Pufy i siedziska

Pufadesign

Odpowiedz


*