Lampy drewniane – trendy w roku 2021 cz. 2

Lampy drewniane w roku 2021 na myśl przywodzą nordycki, skandynawski styl, w którym króluje minimalizm, subtelność w dodatkach i naturalne tworzywa, materiały. Lampy drewniane w tym względzie spełniają wszystkie przesłanki. Drewno zawsze wprowadza do wnętrza przytulność i domowe ciepło, a jednocześnie elegancję i dystyngowany charakter. Dodatkowo lampy drewniane – w nowoczesnej odsłonie – to lekkość, bardzo dobre światło i uniwersalność. Naprawdę bardzo prosto skomponować je z resztą dodatków, mebli czy dekoracji. Stawiając na lampy drewniane we wnętrzu stawiamy jednocześnie na ponadczasowość i praktyczność. Nowoczesne modele lamp drewnianych poza walorami estetycznymi i wizualnymi charakteryzują się praktycznością w swych rozwiązaniach, nierzadko nowoczesnymi technologiami, jak oświetlenie LED, sterowniki ściemniania/rozjaśniania światła itp.

Lampy wiszące Chimes Oak

– Lampy z drewna

– Lampy ogrodowe

Propozycje i inspiracje w tematyce: lampy drewniane – trendy 2021 roku

– Jedną z interesujących propozycji lamp drewnianych na 2021r. jest Chimes Oak Umage. Jest to lampa przeznaczona do oświetlenia punktowego i doskonale komponuje się występując w grupie. Przyciąga uwagę swoją prostotą i podkreśla piękno litego drewna, z którego wykonany jest jej klosz, w formie pociągłej, wydłużonej tuby. Dodatkowo tę lampę drewnianą cechuje zaawansowana technologia LED. Skoncentrowane punktowe światło osiągnięte jest dzięki zintegrowanemu panelowi LED, dającemu łagodne, ciepłe światło.

Lampy Chimes Oak

– Kolejną propozycją lampy drewnianej – tym razem podłogowej – jest Pull Lamp Muuto. Jest to wyjątkowa lampa drewniana, z częściowo skrytym celowo kablem zasilającym, dla jeszcze większej estetyki wykonania. Podstawa lampy jest drewniana, olejowana, która pięknie uwypukla słoje drewna. Klosz zaś wykonany jest z jasnej tkaniny. Całość wygląda elegancko i sprawdzi się w wielu przestrzeniach. Gabaryty również adekwatne zarówno dla większych jak i tych mniejszych wnętrz. Dodatkowo lampa posiada wygodną i praktyczną regulację klosza oraz stopnia jasności oświetlenia, tzw. ściemniacz światła.

Lampa podłogowa Pull

– Z lamp wiszących drewnianych proponujemy również lampę z serii Funk Orzech Satyna. Jej cylindryczny kształt idealnie nadaje się nad stół jadalniany, pasuje również, jako główne oświetlenie sufitowe w salonie. Na uwagę zasługuje naturalna struktura i ziarnistość forniru drewnianego. To on jest tu głównym tworzywem i dekoracją.

Kolekcja lamp Funk

– Lampy na taras

– Lampki nocne do sypialni

Na zakończenie w kategorii: lampy drewniane – trendy 2021 roku proponujemy lampę wiszącą Kalimantan. Bardzo oryginalnym jest jej materiał wykonania oraz kształt klosza. Lampa wykonana jest z drewna bambusowego, interesująco splecionego. Klosz lampy przybiera formę spłaszczonej kuli, acz o bardzo dużej średnicy. Lampa ta jest doskonałym rozwiązaniem do wnętrz o niedużej wysokości, tak aby nie ograniczać przestrzeni pionowej. Ponadto sprawdza się wyśmienicie, jako lampa nad stół jadalniany.

Lampa wisząca Kalimantan

Podsumowując należy zauważyć, że lampy drewniane do doskonały wybór w obecnym kalendarzowym roku 2021, aby stworzyć wnętrze modne, designerskie, estetyczne wizualnie a przy tym niebanalne i funkcjonalne. Drewno odznacza się dużą wytrzymałością i solidnością, dlatego też zakup lampy drewnianej to również inwestycja w przyszłość.

– Lampy z drewna – trendy w roku 2021

– Kinkiety czarne – trendy na 2021 rok

– Żyrandole do sypialni – trendy w 2021 roku

Pufadesign

Odpowiedz


*