Aranżacja małej sypialni

Jak zaaranżować małą sypialnię? Przedstawimy kilka pomysłów, jak zaaranżować niewielkich rozmiarów sypialnie, by zmieścić w niej wszystko to co jest potrzebne, by jednak nadal wyglądało to estetycznie. Zapraszamy do przeczytania artykułu, być może będzie on źródłem inspiracji, pomysłów w urządzaniu swojego wnętrza.

Kinkiet, lampa ścienna Eos Up Large, Umage

Łóżko w wersji mini XXL

Idealnie byłoby mieć duże łóżko, jednak w przypadku mniejszych przestrzeni, nie zawsze jest to możliwe. W takim przypadku warto jednak wybrać kompromis i zdecydować się na nieco mniejszy rozmiar łóżka, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń roboczą, przykładowo na inne meble.

Lampy Disco, Dreizehngrad

Zabudowana przestrzeń nad łóżkiem

To pomysł dopasowany do mniejszych pomieszczeń. W ten sposób możemy także zawiesić po bokach łóżka, nad nocnymi szafkami, zamknięte półki na ubrania. Zyskamy dzięki temu rząd szafek zamykanych, w których możemy zmieścić część swoich ubrań. A nad takim rzędem szafek można również przymocować rząd otwartych półek na książki lub drobniejsze bibeloty.

Półki Loop, We Do Wood

Kinkiety zamiast lampek nocnych

Kinkiety do sypialni umiejscowione zaraz przy łóżku dadzą wystarczająco dobre światło do np. wieczornego czytania . Mając takie oświetlenie punktowe nie ma konieczności używania np. dodatkowych kabli w postaci przedłużaczy.

Kinkiet Tip, Muuto

Szuflady pod łóżkiem

Wybierając łóżko z zabudowanym dołem zyskujecie dodatkową przestrzeń do przechowywania. Może tam się zmieścić dodatkowa pościel, a nawet ubrania na inny sezon. W przypadku łóżka bez zabudowy, można w ich miejsce zaopatrzyć się w pudła, kosze, pojemniki i tam przechowywać część rzeczy.

Kosz Restore, Muuto

Szafa z drzwiami przesuwnymi

Mając małą przestrzeń zdecydowanie warto wybrać szafę pod zabudowę. Jeżeli cała od frontu będzie ponadto posiadała lustra to pozwoli w ten sposób uzyskać złudzenie dodatkowego miejsca. Nawet jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, to dzięki zabudowie dopasowanej pod indywidualne potrzeby, naprawdę można zyskać dużo miejsca do aranżacji. Zabudowa pod sufit da również przestrzeń dla rzeczy sezonowych np. ozdób świątecznych czy walizek na wyjazdy. Nad szafą warto umieścić oświetlenie punktowe.

Lustro One More Look, Umage

Światło punktowe idealne w małej sypialni

W małym pomieszczeniu można zrezygnować z jednego źródła światła na środku pomieszczenia. W takim przypadku doskonale może sprawdzić się oświetlenie punktowe. Oświetlając kinkietami ramy łóżka i montując spotlighty można ponadto zyskać bardziej stonowane światło.

Puf zamiast parapetu

Bardzo ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie siedziska pod oknem. W ten sposób zyskacie fotel, gdzie możecie odpocząć, np. czytając książkę.

Puf Five, Muuto

Ogrzewanie podłogowe do małej sypialni

Instalując w sypialni ogrzewanie podłogowe także można zyskać kilka dodatkowych centymetrów, które w rozrachunku całościowym mogą być cenne. Brak rur i kaloryferów to również trochę więcej przestrzeni.

Rolety zamiast zasłon

Zasłony również mogą okazać się niepotrzebne. Zabierają one cenną przestrzeń. Po za tym wnika przez nie przytłumione światło dzienne, a co za tym idzie, pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze. Rolety, czy plisy pozwolą bawić się światłem i zyskać więcej głębi w pokoju.

Jasne kolory optycznie powiększą małą przestrzeń sypialni

W małym wnętrzu zrezygnujmy z ciemnych barw. Warto wybierać jasne kolory ścian, a nawet mebli. Pozwoli to uzyskać nawet w małym wnętrzu iluzję większej przestrzeni. Można wybrać np. biel, czy złamaną szarość z bielą. W przypadku chęci posiadania koloru drewna, warto wybrać sosnę.

Bez zbędnych akcesoriów

Małe pomieszczenie powinno być możliwie praktyczne. Za dużo drobnych rzeczy, dodatków, będzie skutkować mniejszą ilością powierzchni. Mało światła i płaskich geometrycznych linii może wprowadzać poczucie braku przestrzeni. Reasumując można stwierdzić, iż aranżacja małej sypialni pozwala na bardzo dużo możliwości. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka rozwiązań, by optycznie powiększyć powierzchnię i możemy uzyskać bardzo stylowo i praktycznie urządzone wnętrze.

Lampy do sypialni

Lampki nocne do sypialni

Lampy wiszące do sypialni

Pufadesign

Oświetlenie salonu - inspiracje cz. 2

Odpowiedz


*