Na pogodę „w kratkę”. Trzy nowości Pappeliny

Polska jesień – zwłaszcza że zwykle bardziej szara niż złota – nie może obejść się bez wyrobów szwedzkiej Pappeliny. Marka proponuje dwa nowe wzory chodników oraz cieplutkie pledy, które pomogą nam wejść w chłodniejszą część roku.

Pledy Ylva 140×200 cm, bawełna i wełna, Pappelina

Pappelina, słynąca z chodników i dywanów tkanych tradycyjnymi metodami z syntetycznej wstążki, rozpieszcza swoich klientów coraz to innymi wzorami i kolorami. W tym roku, na pożegnanie lata, zaprojektowała dwa nowe chodniki, wykorzystujące wzór niezwykle teraz modny – kratę. Kojarzy się ona z jesiennymi ubiorami, z ciepłymi kocami, którymi okrywany się podczas niepogody – dlaczego nie miałaby znaleźć się także pod naszymi stopami? Warto przypomnieć, że podłogowe tkaniny Pappeliny wykonane są z surowca opracowanego przez tę markę: trwałego, hypoalergicznego, odpornego na wilgoć i brud. Tkane są natomiast na starych krosnach sprowadzonych z Polski! Na naszą jesień nadają się zatem idealnie.

Chodnik Ada antypoślizgowy, wodoodporny, Pappelina

Zobacz artykuł: Home Sweet Home po szwedzku – Pappelina 

Sherlock kupowałby Pappelinę

Nowe wzory otrzymały nazwy – albo może raczej imiona? – Ada i Ed. Oba są kraciaste, ale w inny sposób. Kratka Ady jest nowoczesna, oszczędna, można powiedzieć – graficzna. Ma też jednak połysk, uzyskany dzięki użyciu metalicznej nitki. Ed jest bliższy kratkowej klasyce, jaką znamy np. z męskich szalików lub ze spodni Sherlocka Holmesa. Ada, jak to dama, kocha mieć wybór, otrzymała więc od Pappeliny aż dwanaście wersji kolorystycznych; Ed występuje tylko w trzech odsłonach. Wszystkie barwy nowych chodników są łagodne, naturalne, pasujące nie tylko do jesiennych, ale i całorocznych aranżacji. Bo Ed i Ada to nie po prostu chodniki, lecz nowoczesne dekoracje do domu.

Chodnik Ed, łatwy w utrzymaniu czystości, Pappelina

Zobacz artykuł: Jak urządzić nowoczesny salon 

Ada? Jej wszystko wypada

Łatwo można wyobrazić sobie nowe projekty Pappeliny w towarzystwie drewna (także użytego w sposób nieoczywisty, w sprzętach takich jak np. lampy drewniane), skóry, płótna, ale także szkła (przezroczystego lub mlecznego) oraz świeżej zieleni roślin. Ada pasuje też do wnętrz nowoczesnych, Ed natomiast dobrze poczuje się w aranżacji retro, takiej trochę w stylu domku Ani z Zielonego Wzgórza. To oczywiście tylko najprostsze skojarzenia; wszystkimi wzorami Pappeliny można dowolnie żonglować, bo są one piękne, a przez to – uniwersalne.

Chodnika Ada, Pappelina

Chodnik Ed, Pappelina

Zobacz artykuł: Lampy z drewnem. Którą warto kupić? – przewodnik po nowoczesnym oświetleniu

Hop pod kocyk!

Jesienną mini kolekcję dopełniają koce Ylva, o wymiarach 140 x 200 cm, dostępne w czterech wspaniałych wersjach kolorystycznych (właściwie ośmiu, bo są dwustronne!). Jest to pierwszy wspólny projekt Pappeliny i Klippan Yllefabrik. Pledy wykonane zostały z wełny jagnięcej i organicznej bawełny szenilowej. Takie połączenie gwarantuje miękkość i ciepło, ale bez nieprzyjemnego drapania, jakie niestety powodują zwykle tkaniny z czystej wełny. Oto coś dla zmarzluchów o wrażliwej skórze – i zresztą dla wszystkich ceniących sobie domowy komfort, kochających relaks z książką, herbatką i mięciutkim kocykiem. Do tego wygodna sofa, może także gruba poducha, odpowiednie oświetlenie, najlepiej nieco bajkowe (np. w formie girlandy) i już możemy bezpiecznie żeglować przez długie jesienne wieczory.

Pledy Ylva z mieszanki baweły i wełny, Papperna

Pufa Design

Oświetlenie salonu - Inspiracje

Odpowiedz


*