Stwórz ogród marzeń

Dom i ogród stanowią nasze najbliższe otoczenie. To właśnie w tych miejscach spędzamy najwięcej czasu. Dlatego też, dobrze, abyśmy czuli się w nich jak najbardziej komfortowo. Przygotowując aranżację przydomowego skrawka zieleni warto rozważyć każdy najmniejszy szczegół. Decydując się na wybór konkretnych kwiatów skupmy się na ich doborze pod względem estetycznym, oraz także na donicach, w których je umiejscowimy.

Donica Highlands, Bolia

Seria donic Podium i Combo, Bolia

Zachowanie spójności zagwarantuje nam schludny efekt, jakiego podświadomie pożądamy. Jednym z ciekawych sposobów na aranżację ogrodu jest również dobór stylowego chodnika. Nie należy także zapominać o odpowiednio dopasowanych do naszych potrzeb meblach. Sofa modułowa Level Houe to praktyczne i jednocześnie wygodne rozwiązanie, na jakie możemy postawić podczas urządzania przydomowej altany. Jej wielką zaletą jest różnorodność kolorystyczna, dzięki czemu z łatwością możemy zdecydować się na upragniony motyw.

Kolekcja sof modułowych Level, Houe

Miłośnicy błogiego leniuchowania na świeżym powietrzu z pewnością docenią także hamak wolnostojący Chillit Cobana, który umożliwi odpoczynek w komfortowych warunkach. Dzięki ogromowi możliwości, z których każda posiada swoje własne indywidualne zalety, mamy okazję całkowicie dać się ponieść fantazji podczas urządzania przestrzeni ogrodowej.

Hamak Chillit, SACKit

Hamak Chillit, SACKit (detal)

Aranżacja ogrodowa, w której poczujesz upragniony spokój

Nie jest tajemnicą, że to co znajduje się wokół nas ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Aranżując ogród warto mieć ten aspekt na uwadze. Wygodne meble, kwitnące kwiaty i kołyszące się na wietrze wypuszczające pąki bzy stworzą atmosferę wręcz idealną dla odpoczynku. To właśnie w takich warunkach uda nam się odnaleźć spokój po całym dniu pełnym wyzwań. Nasze ulubione piwonie i klasyczne róże posadzone wzdłuż brukowanego tarasu umilą nam niejedną chwilę spędzoną w ogrodzie. Podczas wieczornego relaksu w przydomowym zaciszu z pewnością przyda nam się odrobina światła. Ciepły żar żarówki padający prosto z kinkietu zewnętrznego Cime Enostudio stworzy niezapomniany klimat w czasie, gdy my będziemy rozkoszować się pyszną herbatą zasiadając przed domem z pozostałymi członkami rodziny. Wbrew pozorom, nawet to, jakie oświetlenie zewnętrzne zastosujemy podczas aranżacji ogrodu ma ogromne znaczenie. Odpowiednia struga jasnych promieni padająca na wznoszący się przed domem sznur tuj umili nam grillowanie do późnych godzin wieczornych podczas upalnego lata. Wyboru możemy dokonać spośród różnorodnych modeli lamp zewnętrznych, dzięki czemu ogród zyska szansę, aby stać się dla nas prawdziwą oazą spokoju.

Kinkiet z kolekcji Cime, ENOstudio

Stoliki kawowe

Poduchy

Cenne chwile spędzone w ogrodzie

Wiele z naszych wakacyjnych wspomnień w jakiś sposób łączy się z ogrodem. Możemy zaliczyć do nich wspólne grillowanie z przyjaciółmi lub poranną kawę pitą na ławce podczas słonecznego lata, kiedy to z zachwytem obserwujemy żywo czerwone maki kwitnące przy oczku wodnym. Otaczając się pięknem roślin i pozostałych elementów aranżacji sprawiamy, że codzienne rytuały stają się znacznie bardziej przyjemne. Dla ogromu ludzi prace w ogrodzie same w sobie są czymś niezwykle miłym. Jeżeli jednak dodamy do nich późniejszą możliwość odpoczynku w urządzonej w przemyślany sposób przestrzeni od razu robi nam się cieplej na sercu. Po niejednokrotnie wyczerpującej pielęgnacji roślinności, do której zaliczyć możemy krzewy owocowe, czego przykładem są borówki czy maliny zasiadanie do późna w wygodnym fotelu stojącym przed domem przynosi nam prawdziwą ulgę. Choć wiosną i latem dni są coraz bardziej wypełnione promieniami słońca, wieczorem może pojawić się lekki chłód. Aby nie tracić możliwości, jakie daje nam przesiadywanie na świeżym powietrzu, warto zaopatrzyć się w koc z wełny nowozelandzkiej Ruru Hop Design. Element ten może także sam w sobie stanowić fragment wystroju, na przykład, gdy zarzucimy go na ogrodową sofę. Odpowiedni dobór aranżacji, która okaże się jednocześnie stylowa i funkcjonalna ułatwi nam tworzenie nowych wakacyjnych wspomnień.

Koc Ruru, HOP Design

Donice Podium, Bolia

Meble ogrodowe

Lampy ogrodowe

Akcesoria ogrodowe

Pufa Design

Odpowiedz


*